Hořicko - Aktuality - Sražený chodec u Sadové: černé oblečení ve tmě a 4 promile v krvi Úterý 26. března 2019 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Přiroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
24.10.2018 - Redakce
Sražený chodec u Sadové: černé oblečení ve tmě a 4 promile v krvi

Vážná dopravní nehoda, při které se střelo osobní auto s chodcem, se stala 22.října večer v obci Sadová. Řidička fabie zatím za nezjištěných okolností srazila muže, který byl následně v kritickém stavu převezen do nemocnice. Jak se nehoda stala, je věcí policejního vyšetřování. Jisté je, že muž se svým zdravím zbytečně hazardoval.

K nehodě došlo kolem 19. hodiny na silnici I/35 v Sadové. Sedmdesátiletá řidička fabie srazila dvaapadesátiletého chodce, který byl po střetu v kritickém stavu převezen do nemocnice. „Řidička byla podrobena dechové zkoušce s negativním výsledkem. V nemocnici se prvotním rozborem zjistilo, že měl muž v krvi 4 promile alkoholu. Jeho oblečení navíc bylo tmavé a bez reflexních prvků,” uvedla tisková mluvčí policie Iva Kormošová.

Přesná příčina dopravní nehody je předmětem dalšího šetření hradeckých dopravních policistů. Během 12 dní je to již třetí sražený člověk na Královéhradecku. Policie proto apeluje na chodce, aby zejména ve tmě nosili reflexní oblečení nebo doplňky a aby před vstupem do silnice navázali oční kontakt s řidičem.

vzpravy.cz


Tipy pro Vás
U Daliborky je kluziště, které jen tak neroztace

Ve středu 6.3.2019 se otevřelo nové kluziště u ZŠ Daliborka. Přírodní led je nahrazen umělou hmotou. Ta má jiné vlastnosti, je tvrdší a vyžaduje dobře nabroušené brusle.
Oficiální otevírací doba
v pracovních dnech: 8 - 14 hodin žáci a studenti hořických škol a 14 - 19 veřejnost,
So, Ne, svátky, prázdniny: 9 – 19 široká veřejnost.
Během jarních prázdnin je kluziště více prázdné než plné.
Kde nabrousit brusle?
Po dobu provozu kluziště bude broušení zajišťovat hokejový nadšenec pan Petr Draslar st. Sběrné a výdejní místo je v Hořické cukrárně na Husově ulici naproti Muži práce. Broušení bude probíhat též v úterý a ve čtvrtek od 14.00 – 15.00 hod přímo v areálu ZŠ Na Daliborce v prostorách kluziště.
Stopy po vichřici
Poklepáním myši na obrázek se obrázek zvětší Noc z neděle 10. na pondělí 11. března byla dramatická. Celé Česko zasáhla silná vichřice. Její stopy v podově zlomených či vyvrácených stromů a ulámaných větví jsme nalezli i na Hořicku. Nutno ocenit perfektní práci hasičů, pracovníků Technických služeb a dalších, že jejich odstranění bylo velmi rychlé a pečlivé. Poklepáním myši na obrázek se obrázek zvětší
 Více o vichřici a jejím řádění v regionu čtěte zde ...