Koupaliště Nový Bydžov  Autokemp Miletín  Autokemp Milovice u Hořic

CHARAKTER KOUPALIŠTĚ:  umělé s filtrací a čištěním vody

UMÍSTĚNÍ:  10 minut chůze z centra Nového Bydžova

SLUŽBY:  Provozujeme koupaliště s tobogánem a vířivkou. K dispozici je bazén pro děti, šatny, sociální zařízení a bufet.

OTEVŘENO:  červen až září - denně od 9 do 20 hodin (podle počasí)

VSTUPNÉ
do 15.00: dospělí 50 Kč, děti + studenti + ZTP 35 Kč
do 18.00: dospělí 40 Kč, děti+studenti 30 Kč, ZTP 25 Kč
od 18.00: dospělí 25 Kč, děti+studenti + ZTP 15 Kč

Sezónní permanentka 700 Kč 

2 děti do 3 let v doprovodu osoby starší 18 let zdarma
Vstup dětí do 10 let možný pouze v doprovodu osoby starší 18 let

Kontakt

Mapa

CHARAKTER KOUPALIŠTĚ:  umělé s filtrací a čištěním vody

UMÍSTĚNÍ:  v zeleni městského sportovního areálu

SLUŽBY:  kiosek (čepujeme pivo Radegast), hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště, stolní tenis, kuželky, půjčovna sportovního nářadí.
V sousedství je sportovní areál s možností pronájmu hřiště na tenis a volejbal.

KOUPALIŠTĚ-VSTUPNÉ: dospělí 55 Kč, děti od 3 do 15 let 30 Kč,
od 18-20.00 dospělí 35 Kč, děti od 3 do 15 let 20 Kč,
permanentky: děti, studenti a důchodci 400 Kč,   dospělí 550 Kč

UBYTOVÁNÍ:  Kapacita celkem 262 osob, z toho
- 4 lůžkové chatky s možností přistýlky, vybavené nábytkem (možno si zapůjčit ledničku)
- boxy pro 13 karavanů s vývody elektrické energie
- plocha pro 50 stanů

OTEVŘENO:  Koupaliště je v letní sezóně otevřeno po celý týden od 10 do 20 hodin , v případě poklesu teploty vzduchu pod 18° C je koupaliště uzavřeno.

AutoKemp:  je otevřen od května do 15.září nepřetržitě, bezbariérové sociální zařízení s celodenní teplou vodou, vybavenou kuchyňkou,  WC + sprchy pro tělesně postižené.

Ceník ubytování

Služby v kempu

Kontakt

Mapa

CHARAKTER KOUPALIŠTĚ: umělé s filtrací a čištěním vody

UMÍSTĚNÍ:  v autokempu na okraji obce

SLUŽBY:  kiosek, skluzavka, minigolf, paintball, trampolína, dětský kolotoč a houpačky, tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal / nohejbal, kuželník 
V areálu je masážní, kosmetický a kadeřnický salon, restaurace, klub a kiosek, prodejna potravin, dva centrální krby.

Novinka! Balsám pro nohy i duši
Relaxační chodníček pro bosé nohy
ANIMAČNÍ PROGRAM V AUTOCAMPU
Každý den: výuka break-dance na koupališti a cvičení (aerobik, taichi), koutek pro děti.
Středy: výlety s průvodcem.
Čtvrtky: dětská odpoledne.
Pátky: taneční večery v restauraci Club

UBYTOVÁNÍ:  Ubytovat se zde mohou návštěvníci jak s obytnými přívěsy, tak stany. Kemp nabízí ubytování v bungalovech, chatkách nebo ve stabilních obytných přívěsech. Ve většině ubytovacích zařízení je možné vařit, k dispozici je lednička a zařízení k ohřívání. Lůžka jsou vybavena povlečením.

OTEVŘENO:  koupaliště od 15. června  od 8 do 20 hodin,
kemp je otevřen od května do října nepřetržitě

Ceník ubytování

Služby v kempu

Kontakt

Mapa

Nový bydžov
věnné město českých královen
Podrobnější informace naleznete
ZDE

Studentské merendy V Novém Bydžově
vznikly v době národního obrození a jejich tradice se drží dodnes.
Více naleznete ZDE

Tip na výlet

Zámek Karlova koruna
v Chlumci nad Cidlinou.
Podrobnější informace naleznete ZDE


Židovský hřbitov
v Novém Bydžově.
Kliknete-li na obrázek vstoupíte na WWW stránky novobydžovského muzea.
Virtuální prohlídka hřbitova je ZDE


V Miletíně nezabloudíte

Naučná stezka K.J.Erbena

Muzeum českého amatérského divadla
Od 12. srpna 2006 je zpřístupněna  nová stálá expozice zaměřená na ochotnické divadlo. Ve stejném roce si Miletínští připomněli 135. výročí úmrtí svého rodáka Karla Jaromíra Erbena, který se zde v roce 1811 narodil. Expozice ponese název Národní divadlo českého Podkrkonoší a je umístěna v pěti místnostech a na chodbě miletínského zámku. Termín návštěvy je nutné dohodnout na telef. 737 308 469.
Další informace o expozici muzea najdete na https://www.miletin.cz/muzeum/muzeum.htm

Karel Jaromír Erben
je nejznámějším miletínským rodákem .  Připomenout si život a dílo tohoto významného básníka českého obrození můžete můžete návštěvou jeho rodného domku, podrobnosti jsou na http://www.miletin.cz/rodaci/

Naučná stezka Karla Jaromíra Erbena
Byla vybudována v roce 2010 a je ozdobena řadou pozoruhodných soch ze dřeva - postav z Erbenových balad. Článek o stezce

Miletín opět městem
Od  října 2006 je Miletín opět městem. „Rozhodně nelitujeme, že jsme do toho šli. Sama procedura není nijak složitá. Nejdůležitější je opatřit si historické dokumenty, které dřívější udělení titulu jednoznačně prokazují,“ uvedl starosta Miletína Miroslav Nosek. Žádné výhody z navrácení titulu podle něj Miletín nezískal, protože daňové příjmy se odvozují od počtu obyvatel. Na druhé straně miletínské radnici nevznikly ani žádné velké starosti či výdaje. „Vyměnili jsme označení radnice, hlavičkové papíry a razítka. Jinak zůstalo vše při starém. Ale lidé jsou spokojeni. Je to především otázka cti,“ dodal starosta.

Literární Podkrkonoší
Řada spisovatelů se v Podkrkonoší narodila. Zřejmě nejznámějším z nich je Karel Jaromír Eben. Jeho rodištěm je  Miletín. V obci je přístupný Erbenův rodný dům jako autorův památník s expozicí dobového nábytku a akvarelů k baladám z Kytice od Rudolfa Švajdlera. Miletín je dnes známý také výrobou místní speciality, perníčků zvaných Miletínské modlitbičky.
Dalším ze spisovatelů pocházejících z této oblastí je autor knih pro mládež Eduard Štorch. Jako učitel se zajímal o archeologii a své poznatky se snažil formou příběhů předat dětským čtenářům. Spolu s další významnou osobností, filmovým režisérem Karlem Zemanem, mají v rodné Ostroměři muzeum. 
Při pouti po literárních osobnostech regionu nelze zapomenout na Karla Václava Raise.Učitel a prozaik, rodák z Lázní Bělohradu, kde má nyní i svůj památník,  se ke svému rodnému kraji neustále vracel ve svých dílech. Za všechny připomeňme jen jeho realistické prózy Pantáta Bezoušek nebo Zapadlí vlastenci, jejichž děj je situován právě do zdejší podhorské oblasti.

Miletínská radnice zpřístupní zapomenuté středověké sklepy
Mladá fronta DNES - 29.04.2000)
Návštěvníci Miletína na Jičínsku si v letošní turistické sezóně budou moci poprvé prohlédnout také podzemí města. Miletínská radnice se totiž chystá otevřít středověké sklepy za místním kostelem, do nichž desítky let nikdo nevstoupil. Poslední lidé se do sklepů podívali před válkou. Potom se vstupní schody zasypaly a podzemí bylo až do minulého roku nepřístupné. Radnice postupně vyčistila zasypaný vchod, opravila schodiště, vybudovala nový vstupní objekt a v podzemí rozmístila osvětlení. Během prohlídky turisté sestoupí do klenutého sklepa, odkud budou pokračovat do dvou dalších podzemních místností, které ve třináctém století vytesali do skály příslušníci řádu německých rytířů. Odtud se vydají chodbou k poslední zajímavosti, k bezmála třicet metrů hluboké studni.

Tip na výlet

Safari ve Dvoře Králové
s novými pavilony Africká savana a Pavilonem lvů
Podrobnější informace naleznete ZDE

 

Přehrada Les Království
technická stavební památka
Podrobnější informace naleznete ZDE

 


Milovice jsou upravená obec.

Obnovená Boží muka

Do Milovic za levným benzínem a naftou
Čerpací stanice Tank Ono Milovice je v širokém okolí vyhlášena nízkými cenami pohonných hmot.

Obec na vybavení kempu nešetří
Noviny Jičínska - 11.5.2005)
Přestože místní kemp letošní rok již hostí rekreanty, pokračují zaměstnanci obce v úpravách areálu. "Letos investujeme osmdesát tisíc například do nového oplocení pozemku," informuje starosta Vlastimil Hruška. Dále bude inovována recepce a její počítačové vybavení v celkové hodnotě 90 tisíc, za dalších 150 tisíc budou opraveny chatky. Zastřešení terasy u klubu přijde na 70 tisíc, budou také osvětleny dráhy na minigolfovém hřišti a vyměněny podlahové krytiny v kuželně. (aja )

Usnadní orientaci nejen ve vsii
Noviny Jičínska - 28.4.2005)
Nový orientační plán obce byl instalován v centru u výjezdové komunikace z kempu. Poslouží především rekreantům, jsou vyznačeny směry do Krkonoš, Jizerských a Orlických hor i okolních měst.
Podle informace starosty Vlastimila Hrušky plánují letos také výměnu hodin na věži kostela sv. Petra a Pavla; původní hodinový stroj pochází z roku 1870. Firma Heinz již vypracovala odbornou studii o stavu kostelních hodin se závěrem, že funkčnost je již nevyhovující, přestože jejich historická hodnota je v dnešní době těžko vyčíslitelná. Výměna bude pro obecní rozpočet znamenat náklad zhruba 80 tisíc korun.
Zároveň bude v letošním roce provedeno zakrácení lip na hřbitově, které provede v rozsahu 100 tisíc korun odborná firma, budou také rozšířeny rozvody vody z obecního vodovodu. Na tuto akci je ve finančním plánu počítáno s 220 tisíci korun.(aja )

Tip na výlet

Státní zámek Hrádek
s golfovým hřištěm v romantickém anglickém parku.
Podrobnější informace naleznete ZDE

 

Památník bitvy 1866 na Chlumu
přestavěný v letech 2008-2010 s vyhlídkovou věží.
Podrobnější informace naleznete ZDE