Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Vybudování golfového hřiště pod Byšičkami vzbuzuje u některých obyvatel obavy Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Vybudování golfového hřiště pod Byšičkami vzbuzuje u některých obyvatel obavy

Strach ze smrtelného zranění po úderu golfovým míčkem nebo omezení vstupu ke kostelu sv. Petra a Pavla na Byšičkách. To jsou argumenty některých obyvatel města proti výstavbě osmnáctijamkového golfového hřiště za Bažantnicí. Sportovní areál pod Byšičkami plánuje skupina investorů kolem hudebníka Jana Kalouska, který měl včera záměr obhajovat přímo na veřejném zasedání zastupitelstva.

Právě rozhodnutí bělohradských zastupitelů bylo pro investory klíčové. Pokud chtějí, aby plány na výstavbu téměř osmdesátihektarového areálu nezůstaly jen na papíře, potřebují souhlas města se změnou územního plánu. Jenže napoprvé návrh neprošel. Novou šanci dostali tento týden na dalším jednání, které skončilo až po uzávěrce listu.

„Ano, je pravdou, že někdo z lidí na jednání namítal, že míčky létají až dvousetkilometrovou rychlostí a že může dojít ke smrtelnému zranění. Většina se ovšem obávala, že po otevření golfového areálu bude zakázán nebo omezen přístup ke hřbitovu a kostelíku na Byšičkách nebo k nedalekému rybníku přes soukromé pozemky. Tyto výhrady je ale možné vyřešit v průběhu procesu schvalování změny územního plánu, který se této věci týká, a pak i v další fázi územního a stavebního řízení,“ říká bělohradský místostarosta Jiří Bičiště.

Zdůraznil, že skupina investorů předložila teprve záměr, který do doby kolaudace může i díky připomínkám občanů doznat ještě řady změn.

„Všechny přístupové cesty zůstanou pro veřejnost průchozí, protože jejich vlastníkem je město, a tento požadavek je možné navíc zahrnout i přímo do územního plánu,“ uvedl místostarosta. Sám, jak říká, má k Byšičkám citový vztah a nedovede si prý představit, že by k hřbitovu nemohl dojet autem. Radnice je tak připravena dát souhlas se změnou na jiné využití pozemků pod Byšičkami, avšak za podmínky, že kostel se hřbitovem i přilehlý rybník zůstanou pro veřejnost nadále přístupné.

Projekt prý zohlední také obavy z možného zranění chodců golfovými míčky. Jamky budou rozvrženy tak, aby hráči míčky odpalovali od cesty směrem do prostoru hřiště, nikoliv obráceně.

Hřiště je asi z devadesáti procent plánováno na pozemcích rodiny Kinských, která je získala jako náhradu v restituci od Pozemkového fondu v návaznosti na spor o navrácení zámku a dalších nemovitostí bývalého bělohradského panství. Ostatní část plochy patří několika menším vlastníkům a zemědělskému družstvu.

Součástí golfového areálu by mělo být i další zázemí, například restaurace. K těmto účelům chce skupina investorů přebudovat nedaleký objekt Nového Dvora, který dosud sloužil k chovu prasat. Další vylepšení prý slibuje i výstavba tras pro příznivce kolečkových bruslí v okolí Byšiček. (jn)