Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Bělohradský Strom života přivítá první klienty Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Bělohradský Strom života přivítá první klienty

Ve městě zahájí provoz nový lázeňský komplex pro 147 hostů za 400 milionů korun.

Lázeňské zařízení, jehož majitelem jsou Anenské slatinné lázně, bylo vybudováno v prostoru před rybníkem Pardoubkem při výjezdu z města směrem na Miletín za rekordních 13 měsíců.

Resort nabídne lázeňské procedury a řadu dalších aktivit 147 hotelovým hostům i externím klientům, kteří stráví svůj volný čas v Exotic Spa či využijí bohatou nabídku kosmetických, regeneračních nebo redukčních procedur. K dispozici je zde 64 dvoulůžkových pokojů, 3 bezbariérové pro lidi s tělesným handicapem a 6 apartmánů. Samozřejmostí je plně bezbariérový přístup do celého areálu.

Světle žlutá pětipodlažní budova ve tvaru podkovy plynule navazuje na stávající lázeňský areál. Samotná myšlenka stavby nového rezortu se zrodila před třemi lety, kdy se ukázalo, že klienti lázní jsou ochotni si připlatit i za luxusnější zařízení, než v současnosti Anenské slatinné lázně nabízejí.

Doktorka Jitka Ferbrová, která je duší projektu a byla doslova andělem strážným při jeho realizaci, říká: „V době, kdy jsme začali uvažovat o výstavbě resortu a zadávali podklady projektantům, bylo již zřejmé, že bude možné požádat o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Téměř rok jsme pracovali na projektu pro získání dotace z těchto evropských fondů. V červnu 2008 jsme obdrželi grant ve výši 160 milionů korun na projekt Lázeňský resort Strom života – půvab moderních lázní.

Celkové náklady na realizaci projektu byly kalkulovány přes 400 milionů korun a byli jsme velice rádi, že se nám podařilo dodržet rozpočet i termíny. S výsledkem jsem spokojená. Nyní již směřujeme do finále a namísto rozměrných stavebních aktivit musíme ještě dořešit tisíce detailů.“

Interiér objektu je laděn do jemných barev od bílé, béžové po nejrůznější odstíny hnědé. Ze vstupní haly v přízemí je přístup do restaurací, lobby baru a do procedurální části resortu. Prosklená dvoupatrová kolonáda spojuje hlavní budovu s jednotlivými paprsky, ve kterých je situován restaurace Romantica, která může případně sloužit jako kongresový sál, Exotic Spa s prostorem pro krášlící procedury a bazén.

V hlavním koridoru jsou situovány klasické lázeňské procedury – koupele, masáže, slatinné procedury ad. Součástí je i dětský koutek. Pokoje hostů jsou umístěny v posledních třech patrech hlavní budovy tak, aby běžný provoz nerušil klienty.

Vedle terapií zde zájemci mohou vyzkoušet i zkrášlovací procedury - konturaci těla, liftingové zábaly, kosmetiku včetně ošetření plátkovým zlatem či kaviárem, manikúru pedikúru i kadeřnictví. V nabídce je řada procedur vedoucích k redukci hmotnosti včetně ultrazvukové liposukce poslední generace (Exilis).

Nový luxusní komplex, který nabízí ubytování, stravování a procedury je zaměřen na lázeňskou turistiku. Jitka Ferbrová k tomu vysvětluje: „Pro tento objekt nebudeme uzavírat smlouvy se zdravotníma pojišťovnami, takže klientelou budou čeští i zahraniční samoplátci. Lékařská konzultace je zde pouze součástí speciálních balíčků – např. redukce nadváhy.“ Zatím mají klienti možnost volit zhruba z devíti nabídek. K dispozici budou programy pro redukci nadváhy, rekondiční či víkendové programy, programy pro krásu či pro matky s dětmi apod. Některým klientům se připravují přímo „programy na míru“.

Doktorka Ferbrová Deníku potvrdila, že zařízení není zaměřeno pouze na zahraniční klientelu, naopak velice rádi tu vítají tuzemské hosty. Starat se o ně bude 83 zaměstnanců, při plném provozu zřejmě jejich počet přesáhne stovku. Denní taxa za ubytování s plnou penzí a pěti až šesti procedurami se pohybuje okolo 3000 korun.

Jitka Ferbrová přiznává, že při zařizování komplexu využila i mnohých poznatků posbíraných v zahraničí. Odsud objednávala i drobné mozaikové obklady, z Indie přivezla decentní záclony a závěsy, v Číně ji vyrobili na zakázku lehátka a sedačky, napodobující ratan. Nadšená je především z nových technologií a těší se, až je vyzkouší na vlastní kůži.

„Podařilo se nám zkombinovat zajímavé procedury a aktivity, nekonvenční restaurační prostory a vše propojit kolonádní chodbou, která otvírá pohled do zeleně. Je to opravdu zajímavě řešený prostor s řadou neobvyklých aktivit. Doufáme, že tady budou naši klienti spokojeni.“

Závěrem ještě jedna otázka pro Jitku Ferbrovou, a to proč je objekt nazýván Stromem života? „Do určité míry je to symbolika života, stejně jako strom čerpá sílu svými kořeny, tak v tomto zařízení by měli lidé načerpat sílu a energii, která odsud vyzařuje.“


Iva Kovářová