Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Starosta Pavel Šubr nedává přeložce Bělohradu žádnou šanci Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Starosta Pavel Šubr nedává přeložce Bělohradu žádnou šanci

Už dnes je téměř jisté, že plánovaná stavba přeložky silnic II/284 a II/501, která by měla odklonit dopravu z centra lázeňského města, se neuskuteční.

Jak jsme vás již informovali, o obchvat usiluje radnice několik let. Vloni podpořil projekt Královéhradecký kraj a na výkup pozemku uvolnil 15 milionů korun. Investor stavby – Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje nechal zpracovat dokumentaci pro územní řízení a nyní čeká, zda se městu podaří vykoupit všechny parcely pro realizaci záměru. Projekt počítá s náklady ve výši 200 milionů korun.

Samotné město se mělo na investici podílet vybudováním chodníků, veřejného osvětlení a infrastruktury. Stavba přeložky počítá s likvidací dvou nemovitostí, z nichž jedni z majitelů jsou s demolicí svého domu smířeni. Nelehký úkol pro radnici představuje vykoupení sto padesáti parcel od soukromých vlastníků. Radnice je měla získat do konce února, poté byl termín prodloužen na červen, nyní na září. Jaký posun v celé záležitosti nastal, o tom nás informoval starosta Pavel Šubr.

„Připadá mi už skoro zbytečné oslovovat posledních patnáct vlastníků pozemků, kteří odmítli prodej. Jejich stanoviska jsou jednoznačná. Snažil jsem se je pozvat na jednání, ale nechtějí vidět ani dokumentaci. Je ale zajímavé, že postoj některých lidí se otočil o sto osmdesát stupňů, a nyní vidí, že by obchvat městu pomohl.“

Radnice ještě požádala o stanovisko krajského radního pro dopravu Josefa Ješinu. Vysvětlil, že kraj podporuje stavbu přeložky především proto, že Lázně Bělohrad mají statut lázeňských měst a kvůli dopravě by o něj mohly přijít. „Proto jedním z rozhodnutí kraje bylo zařazení realizace přeložky silnic v Lázních Bělohradě do akcí poslední výzvy ROPu. Z těchto důvodů dostalo město šanci. Je na občanech, jak se k tomuto problému postaví,“ vysvětluje.

Starosta Pavel Šubr se domnívá, že problém je také v citaci zákona. Termín vyvlastnění pozemků je podle něho nevhodný název, který mnoho lidí sám od sebe odradí. Kdyby šlo například o povinný odkup pro veřejné stavby, možná by vše bylo průchodnější.

„Někteří pozemky neprodali a tím se projekt nemůže realizovat. Pro rozvoj města je to hrozná škoda,“ uzavírá starosta Pavel Šubr.
Autor: Iva Kovářová