Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Bělohrad obsadí filmaři, do lázeňského města přijede řada hereckých legend Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
6.9.2010 - www.jicinsko.cz
Bělohrad obsadí filmaři, do lázeňského města přijede řada hereckých legend

Známé tváře českého filmu se od října chystají do lázeňského města. Několik měsíců tam budou natáčet nový celovečerní snímek pod názvem Školní výlet. Jeho tvůrci tak chtějí vzdát hold nejstarší generaci herců, pro které to může být jedna z posledních příležitostí, kdy se objeví před kamerou pohromadě.

„Městečko Lázně Bělohrad jsme si k natáčení vybrali hlavně kvůli příjemnému prostředí a vstřícným lidem jak ze strany lázní, tak i vedení města. Okouzlila nás atmosféra zdejších lázní, která přesně zapadá do konceptu našeho filmového příběhu. A jako Náchoďák mám navíc radost, že se natáčení uskuteční ve východních Čechách,“ říká Tomáš Magnusek, autor námětu, scénáře a spolurežisér chystaného filmu Školní výlet.

Jeho děj se bude odehrávat během krátkého setkání dvacítky bývalých, dnes již osmdesátiletých spolužáků, kteří se vypraví na společný výlet do českých lázní. Diváci prý mohou očekávat příjemnou komedii, v níž se po dlouhé době potkají například Květa Fialová, Josef Somr, Stanislav Zindulka, Lubomír Lipský, Alois Švehlík, Libuše Švormová, Bořivoj Navrátil, Petr Kostka, Václav Sloup, Ladislav Trojan, Nina Jiránková, Jan Pohan či Pavel Vondruška.

Vedle této plejády starších herců obsadilo režisérské duo Petr Šícha a Tomáš Magnusek i několik mladých tváří, na plátně se tak objeví například Agáta Hanychová nebo zpěvák Jan Bendig.

Natáčení pod dohledem produkční a distribuční společnosti Pegasfilm Jana Lengyela začne letos během podzimu a potrvá několik měsíců, minimálně do začátku příštího roku. "V říjnu se v areálu lázní a okolních exteriérech začnou objevovat první herci. Někteří přijedou i na slavnostní projekci našeho nového filmu Bastardi, který chceme při této příležitost uvést právě v Lázních Bělohradě," uvedl Magnusek, který v novém snímku Bastardi spolu s Ladislavem Potměšilem či Blankou Bohdanovou ztvárnil jednu z hlavních rolí.

„Komedií Školní výlet bychom chtěli vzdát hold jedné generaci českých herců. Podobný cíl jsme sledovali i ve filmu Pamětnice. Tentokrát však za kamerou bude stát jiný tým lidí, takže předpokládáme, že nedostatky, kvůli kterým Pamětnice trochu zadrhávala, odstraníme a celkové vyznění chystaného filmu Školní výlet bude adekvátní jeho atraktivnímu hereckému obsazení,“ líčí Tomáš Magnusek.

V Bělohradě to bude zřejmě vůbec poprvé, kdy se v jeho ulicích usadí filmový štáb. Starosta města Pavel Šubr zájem filmařů vítá. „Producentům a režisérům se tady zalíbilo, jsem rád, že nám dali přednost před jinými lázeňskými městy, například Teplicemi. Myslím, že to může pomoci zviditelnit naše městečko a díky tomu sem třeba přilákat i nové návštěvníky,“ míní Šubr.

Konkrétní dohodu o podmínkách natáčení, včetně případných pronájmů nemovitostí či dočasných uzavírek komunikací, bude radnice a vedení lázní s filmaři teprve upřesňovat. „Pokud vím, tak filmový štáb nechce běžný provoz ve městě nijak omezovat. O záměru budu nicméně informovat radu i zastupitele na nejbližším zasedání,“ podotkl bělohradský starosta. (jn)