Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - V Lázních Bělohradě mají služebnu policie Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
V Lázních Bělohradě mají služebnu policie

Novopacké oddělení Policie ČR má svoji novou pobočku v Lázních Bělohradu.

Především radní a starosta města mají zásluhu na tom, že byla v úterý dopoledne v podniku Deprag otevřena nová služebna Policie ČR.

Vedoucí policejního územního odboru Jičín Vladimír Petrovický nám to potvrdil: „Iniciativu Bělohradských jsme uvítali. Zřízení služebny v jejich městě je výhodné pro občany, jde o službu veřejnosti, protože při nápadu trestní činnost v Lázních Bělohradě a okolí nemusíme občany vozit do Nové Paky, která je vzdálená dvanáct kilometrů, ale můžeme úkony provádět zde. Ať už jde o podání trestního oznámení, podání vysvětlení, ohledání místa činu, kdy je nutná přítomnost poškozeného. Tak to je opravdu velké plus.“ Vladimír Petrovický přiznává, že tento krok je bonusem i pro samotné policisty. Ušetří pohonné hmoty a zejména čas.

Podrobně nám vysvětluje význam slova služebna: „Policie disponuje třemi subjekty. Obvodní oddělení funguje nonstop a je funkční v Jičíně, Nové Pace, Hořicích, Kopidlně a Sobotce. Dále to jsou policejní stanice. Nově byla zřízena například v Novém Bydžově. U nás na okrese zatím není. Třetí možností je služební místnost, která se zřizuje podle potřeby. Jde o zázemí jak pro územní pracovníky, tak pro kontakt veřejnosti s policií.“ Na otázku dostupnosti služebny pro obyvatele nás V. Petrovický poučuje. „Poškození nahlásíte na linku 158, policista přijede na místo činu, provede ohledání. Potom se v rámci šetření dostavíte po vyzvání na služebnu v Bělohradě, kde proběhne výslech.“

Důležitá pro občany je rozhodně informace, že služebna zatím nebude mít úřední hodiny, neboť obvodní oddělení v Nové Pace nedisponuje takovým počtem pracovníků, aby tuto službu zajistilo. Služebnu má policie v pronájmu na základě výpůjčky. Provozní náklady bude hradit město, které uzavřelo dohodu s firmou Deprag. „Občané již nebudou muset podávat oznámení, různé připomínky a podněty na policii v Nové Pace, ale po telefonické dohodě přímo v Lázních Bělohradu,“ upozorňuje tisková mluvčí Hana Klečalová.

Starosta města Pavel Šubr k novince doplňuje: „Místní občané se nikdy nesmířili s tím, že zde bylo na začátku devadesátých let zrušeno obvodní oddělení Policie ČR. Hodně jsme o tom diskutovali a od roku 1998 jsme se snažili jej vrátit zpět. Dokonce jsem se sešel i s policejním ředitelem, který mně vysvětlil, že je nereálné, aby zde oddělení znovu vzniklo. Po zániku Městské policie v Nové Pace jsme začali jednat se státní policií o zřízení služební místnosti a byli jsme úspěšní.“

Podle vyjádření starosty je největším problémem Bělohradu vandalismus a pak také nedodržování rychlosti po městě.

Zdejší radnice nepočítá s tím, že by v Bělohradě zřídila městské strážníky, z důvodu neekonomičnosti. Provoz služebny ji vyjde ročně na zhruba 25 tisíc korun.


Autor: Iva Kovářová