Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Vrátí se zašlá sláva bělohradské Bažantnice? Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Vrátí se zašlá sláva bělohradské Bažantnice?

Už jen pamětníci vzpomínají na proslavenou restauraci v parku Bažantnice. Dnes zařízení, které bylo srovnáno se zemí, připomínají jen základy. Přesto se jeden z nejvýraznějších atributů Bělohradu bude zřejmě znovu hřát na výsluní. Stvrdilo to v minulém týdnu svým hlasováním zastupitelstvo města.

Záměr radnici, která vlastní pozemek pod restaurací, předložilo občanské sdružení Nový Dvůr Brtev v zastoupení jednatele Roberta Musila.

Už v březnu požádala tato společnost o odkoupení pozemku v Bažantnici, na kterém stávala letní restaurace, z důvodu záměru výstavby a provozování restauračního zařízení. Rada města schválila zveřejnění záměru prodeje za cenu podle znaleckého posudku. Následně právní zástupce města doporučil zvolit jiný způsob ošetření stavby, a to uzavřít s investorem smlouvu o právu provést stavbu a současně smlouvu o smlouvě budoucí kupní a v ní vázat prodej na kolaudaci a uvedení letní restaurace do provozu.

„Proti záměru se původně postavila část zastupitelstva, která je názoru, že restauraci by mělo postavit město, protože parcelu má ve svém vlastnictví," přibližuje jednání starosta Pavel Šubr a dodává. „Proto jsme připravili smlouvu o právu zřídit stavbu s přesnými podmínkami." Jeho slova stvrzuje názor zastupitele Jiřího Wagenknechta, který upozornil, že za společností Nový Dvůr Brtev je osoba pana Šafáře, který vlastní nebo jeho společnost budovu špýcharu a zatím v Bělohradu jen sbírá objekty.

Zastupitelé přesto zvedli pro zajímavou investici ruce. „Smlouva se sdružením byla schválena," potvrdil nám místostarosta Jan Pavlásek.

Dvoukřídlá restaurace nabídne 150 míst, její součásti bude otevřená pergola, která bude sloužit pro kulturní vystoupení. Zadní část bude dřevěná.

Zadní část objektu by tedy tvořila restaurace a přední otevřená kolonáda. „Připadá mi to jako velice zajímavý objekt. Souhlasím otevřít investorovi dveře do města, ať tu něco postaví," říká otevřeně starosta Pavel Šubr. Restaurace by měla být funkční čtyři měsíce v roce.

Radnice smlouvu ošetřila tak, že pokud zde do tří let nebude funkční restaurace, smlouva bude zrušena. Pozemek bude mít firma zatím v pronájmu za 4 až 5000 ročně. Teprve po kolaudaci a tříletém provozu bude možné parcelu odkoupit za cenu, stanovenou znaleckým posudkem.

Firma Nový Dvůr Brtev byla založena roku 2010. Její hlavní náplní je pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor, výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona a zemědělská výroba.

Autor: Iva Kovářová, zdroj: http://jicinsky.denik.cz