Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Lázně Bělohrad stále s objížďkou Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Lázně Bělohrad stále s objížďkou

Řidiče čeká od 1. července uzavírka silnice druhé třídy v bělohradské Kotykově aleji. Tentokrát musí majitelé motorových vozidel počítat s objížďkou z Lázní Bělohrad směrem na Jičín.

V lázeňském městě se intenzivně pracuje na rekonstrukci vozovek. I když řidiči se na konečný výsledek v podobě nových povrchů silnic těší, průběh staveb znamená dopravní omezení a kilometrové objížďky.

Na konec června je naplánováno dokončení současných prací na trase Hamerský mlýn – Dolní Nová Ves, tedy první etapy směrem na Hořice.

PONIČENÉ OBJÍŽĎKY
Myslí se i na opravu objízdných tras. Ta se uskuteční v termínu od 17. do 30. června. Dotkne se necelého půl kilometru vozovky před Svatojánským Újezdem a také téměř čtyř set metrů komunikace před Šárovcovou Lhotou směrem od Lázní Bělohrad. Doprava bude v lokalitě opravovaných úseků řízena semafory a vedena oběma směry jízdy zúženým jedním pruhem komunikace.

„Lidé ze Svatojánského Újezdu už si na stav silnice chodili stěžovat,“ podotýká starosta Lázní Bělohrad Pavel Šubr. Obyvatelé malebné obce, která je zasažena zvýšeným provozem, tento fakt potvrzují. „Je to už neúnosné. Jezdí tudy i kamiony, i když by neměly,“ říká pan Jaroslav.

„Často tudy nejezdím, ale zrovna dnes jsem musela hodně zprudka brzdit, kluci ve Svatojánu si kopali s míčem a ten jim utekl až do silnice. A za ním se samozřejmě řítilo i to dítě. Asi na takový provoz nejsou místní zvyklí, je to nebezpečné pro všechny,“ uvádí řidička Tereza.

LIPOVÁ ALEJ
V projektu rekonstrukce silnice, kterou provádí Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje, bylo v plánu pokácet třicet pět stromů v lipové aleji. Z odborného posudku, který si nechalo vedení města Lázně Bělohrad vypracovat, vzešlo doporučení pokácet dalších třicet jedna lip. „Stromy v Kotykově aleji jsou ve špatném stavu a navíc rostou velice blízko silnice. Připadalo nám logické nahradit celou alej novou výsadbou, navíc dále od silnice a i s většími vzdálenostmi mezi jednotlivými stromy“ komentuje průběh starosta Šubr. Konečné stanovisko na základě posudku vydal jičínský odbor životního prostředí. Již vykácené stromy nahradí nová výsadba lip a stávající čeká prořez.

POKRAČOVÁNÍ OPRAV
Druhá etapa, která se týká rekonstrukce vozovky v bělohradské Kotykově aleji, plynule naváže na stávající opravy. Práce započnou 1. července a dotknou se i mostu přes protékající Heřmanku. Zlepší se povrch komunikace, zprůtoční se její odvodnění, vyspraví se krajnice a uskuteční se rekonstrukce mostu. To vše by mělo být hotové 3. září.

Objízdná trasa pro nákladní dopravu povede přes Úlibice a Novou Paku. Osobní automobily a autobusy budou využívat trasu přes Šárovcovu Lhotu a Svatojánský Újezd.

Stavba v délce jednoho kilometru za necelých patnáct milionů korun je financovaná z Integrovaného regionálního operačního programu.

Autor: Veronika Peclinovská, zdroj: jicinsky.denik.cz