Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Jeden útočil nožem, druhý se bránil vidlemi. Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Jeden útočil nožem, druhý se bránil vidlemi.

Záchvat vzteku, kterému propadl starší muž z Lázní Bělohrad, trval dlouho. Během něj senior poškodil cizí auto, povalil boží muka, rozbil ohradník ovcí, napadl jejich majitelku a nakonec pobodal jejího manžela. Teď stojí před soudem.

„On byl přímo zběsilý,“ řekl o obžalovaném Petru Jansovi muž, který se stal jeho obětí. Šlo mu o život, protože při jedné z ran nůž pronikl až do plic a způsobil mu tak vážné poranění. Jeho manželka se po incidentu stále potýká s vážnými psychickými problémy.
Oba muži jsou ve věku kolem sedmdesáti let a jsou sousedé. Loni jednoho srpnového večera poškozený s manželkou a vnoučaty sušili na svém pozemku seno. Slyšeli prý Jansu pokřikovat a nadávat. „Křičel: Polez ven, policajte! Dva naši sousedé mají v rodině policistu, tak jsme si mysleli, že se to týká někoho z nich,“ vypověděl včera u Krajského soudu v Hradci Králové poškozený muž. Když jeho manželka odcházela domů vařit večeři, stala se nedobrovolným svědkem sousedova řádění. „Křičel: 'Ty svině policajtská,' mlátil do auta, které tam stálo, a pak začal bořit kříž,“ popsala později žena situaci policistům.

Jansovi to zřejmě ještě nestačilo a rozkopal svým sousedům ohradník, za kterým měli ovce. To už se žena neudržela a napomenula ho, čímž se však stala dalším terčem jeho vzteku. Obžalovaný ji praštil tak silně, že upadla.

Její manžel s vidlemi v ruce ji vyběhl bránit. „Chtěl jsem ho násadou vytlačit pryč,“ vypověděl včera u soudu. Podle něj měl Jansa na hlavě bílou kuklu a snad i pěnu u pusy.

„Manželka na mě volala, že má Jansa nůž, ale já jsem ho neviděl,“ řekl svědek. Pak však prý ucítil rány v oblasti žeber. „Leželi jsme na zemi, on byl nade mnou a já jsem zjistil, že krvácím,“ uvedl.

V té chvíli naštěstí duchapřítomně zasáhla jeho žena, která útočníka z ležícího muže strhla. Obžalovaný ještě stačil zlomit násadu vidlí, ale pak už na místo dorazil policista, kterého Jansa krátce předtím ostouzel a který vše viděl z balkonu. Pro vážně zraněného muže přiletěl vrtulník a lékaři mu zachránili život.

Jansa byl obžalován z pokusu o vraždu, těžkého ublížení na zdraví, z výtržnictví a poškození cizí věci. O tom, že jde o muže s nebezpečným a nevyzpytatelným chováním, svědčí i to, že vězeňská služba mu u soudu nechává pouta.

Lékaři: Výpověď u soudu by stav zhoršila

Napadená žena u soudu nevypovídala. Od incidentu trpí psychickými problémy a podle lékařů by se tím její stav mohl výrazně zhoršit. Příbuzní u soudu uvedli, že kdysi veselá, společenská a přátelská žena se nyní bojí chodit mezi lidi, je nervózní a lítostivá. „Moje matka je teď úplně jiný člověk,“ řekla včera soudcům její dcera.

Autor: Ivana Vitovská, zdroj: jicinsky.denik.cz