Hořicko - Obce Hořicka - Romská klubovna v Karlovce? Sobota 13. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Romská klubovna v Karlovce?

O vybudování vlastního poradenského střediska a klubovny, která vzniká v přízemí obytného domu v Karlově ulici severně od náměstí, usiluje Romské občanské sdružení (ROS) v Hořicích.

Na první projekt svého druhu v regionu se snaží získat finanční podporu z holandské nadace Civilia, která by mohla přispět asi necelým půl milionem korun.

"Rozpočet na rekonstrukci domu vychází na dva a půl milionu. To jsou ovšem náklady na celý objekt, nikoliv pouze na klubovnu. Vítáme, že vedení města přislíbilo, že se bude na financování stavebních prací podílet," řekl předseda ROS Hořice Pavel Horvath. Podíl města je přitom podmínkou, kterou si klade nadace Civilia v rámci svých grantových programů.

"V případě jejich žádosti z konce loňského roku správní rada dosud nerozhodla. Požádali jsme totiž město, aby některé věci ještě doplnilo a upřesnilo. Žádost tedy nebyla zamítnuta, ale odložena. Projekt romského sdružení počítá s náklady 660 tisíc korun a na nás se obrátilo s žádostí o podporu ve výši 540 tisíc korun," konstatuje Michaela Vysoudilová, pracovnice nadace se sídlem v Praze.

Hořická místostarostka Soňa Kerelová potvrdila, že město aktivitu místního sdružení vítá. Uvedla, že do objektu v Karlově ulici, kde bydlí převážně romské rodiny, město investovalo už v minulosti a s blíže neupřesněnou částkou počítá i letos.

Horvath doufá, že klubovna by mohla být otevřena ještě v letošním roce. Jejího budoucího zázemí se sdružení chystá využít k nejrůznějším aktivitám, kromě zájmových činností dětí a mládeže chce například poskytovat také sociální a právní poradenství, ve spolupráci s úřadem práce zajišťovat rekvalifikační kurzy a působit by tam měl i terénní sociální a pedagogický pracovník.

Zatím není jasné, kdo by hradil mzdu terénního pracovníka, nadace Civilia by však uvítala, kdyby tento závazek převzalo město. "Jednou z hlavních podmínek kladného vyřízení dotace je spoluúčast dalších partnerů. Požadovaná částka je poměrně vysoká, a proto chceme, aby byl projekt financován i z jiných zdrojů. Je hodně důležité, když do něčeho podobného vstupuje město. Pokud by hradilo plat pedagogického a sociálního pracovníka, zvýšil by se jiště zájem o dlouhodobou spolupráci," uvedla Vysoudilová.

Civilia pomáhá v Česku neziskovým organizacím v oblasti sociální a zdravotní péče už deset let a za dobu své existence podpořila 261 projektů, na které přispěla 223 milionů korun. Jako jediná nadace se přitom zaměřuje výhradně na investiční činnost. S její pomocí vznikají například chráněné dílny, azylové domy, domovy klidného staří nebo různá sociální centra pro mladé ženy nebo jiné ohrožené skupiny.