Hořicko - Školy - První represe proti stávkujícím školám Čtvrtek 20. června 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
28.8.2003 - MF Dnes 28.8.2003
První represe proti stávkujícím školám

Krajský úřad v Hradci Králové zřejmě chtěl stávkující školy potrestat dražšími obědy, ale pak nařízení odvolal.
Školní jídelna v Hradecké ulici v Hradci Králové prodávala do včerejška dětem ze stávkujících škol obědy na den stávky více než dvakrát dráž než školákům ze zařízení, která stávku nepodpoří. Když se o nařízení začala zajímat MF DNES, úředníci nejdříve nechtěli jeho existenci potvrdit, ale pak příkaz odvolali.
"Obědy prodáváme, ale děti ze stávkujících škol musí zaplatit plnou částku za oběd, to znamená 41 korun. Pro ostatní žáky se cena oběda pohybuje mezi sedmnácti a devatenácti korunami. Postup mi nařídil náš zřizovatel, kterým je Hradecký kraj," řekla včera dopoledne vedoucí jídelny Hana Andrýsová. "O tomto kroku nevím. V době, kdy nepracují, učitelé sice zaplatí celou částku, ale musím zjistit, jestli je to stejné i v případě, že jde o děti," divila se vedoucí odboru školství na krajském úřadu Eva Stehlíková.
Odpoledne vedoucí jídelny tvrdila, že jí kraj postup nenařídil, ale pouze schválil její vlastní rozhodnutí. Vzápětí oznámila, že právě dostala příkaz prodávat ode dneška obědy za stejnou cenu pro všechny.
"Děti, které nejsou ve škole, sice nemají nárok na dotovaný oběd, ale vzhledem k citlivosti problému budou v tomto případě ceny pro všechny stejné," řekl odpoledne vedoucí oddělení rozpočtu škol a školských zařízení Krajského úřadu v Hradci Králové Václav Jarkovský. Dodal, že ani on neví, kdo doporučil vedoucí jídelny postup, který zvolila.


Pozn. redakce:
"Ministrem" královéhradeckého školství je Mgr. Ladislav Vrba, který je současně i starostou Hořic.