Hořicko - Školy - Kraj odvolává, co chystal, a chystá, co odvolal Čtvrtek 20. června 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
24.1.2011 - www.mfdnes.cz
Kraj odvolává, co chystal, a chystá, co odvolal

Poté, co rozhodnutí zrušit na Gymnáziu v Hořicích čtyřletý obor přimělo ředitele gymnázia Josefa Lindauera dát ke konci roku výpověď a předčasně odejít do důchodu, krajští radní pozastavili výběrové řízení na nového ředitele a zvažují, že gymnázium sloučí s hořickou obchodní akademií, o což už se jednou pokoušeli.

Krajští radní se v posledních letech rovněž snažili hořické gymnázium reorganizovat. Nejdříve zkoušeli zrušit osmileté studium na gymnáziu, poté přišli s nápadem sloučení hořického gymnázia a sousední obchodní akademie. V listopadu zase vymysleli zrušení čtyřletého oboru a nejnovějším verdiktem z tohoto týdne je znovu sloučení gymnázia a obchodní akademie.

„I v případě sloučení škol jsou zde různé varianty - jestli jedna ze škol bude nástupnickou organizací, nebo dojde ke splynutí obou škol. V průběhu února by mohl být znám návrh, o kterém by pak hlasovalo březnové zastupitelstvo. V současné době jsou veškeré otázky týkající se budoucnosti hořického gymnázia stále otevřené,“ sdělil Jiří Hošna z tiskového oddělení Královéhradeckého kraje.

Proti plánovanému zrušení čtyřletého gymnázia se dost hlasitě ozvali studenti, kteří za podpory učitelů a hořického starosty Ivana Doležala uspořádali protestní pochod Hořicemi i Hradcem Králové. Zástupci studentů a učitelů společně se starostou vystoupili na zasedání krajského zastupitelstva a studenti poslali dopis i ministru školství Josefu Dobešovi.

„Dopis to byl poměrně dlouhý, ale moc se mi líbil. Napsali ho výstižně a slušně v něm uvedli důvody, proč nechtějí, aby se gymnázium zrušilo,“ řekla zástupkyně ředitele gymnázia Eva Slámová. Ta sama si přeje především to, aby došlo ke zlepšení komunikace mezi krajem a hořickými školami. „Naším cílem je, aby se to řešilo komplexně a všechny školy v Hořicích spolupracovaly. Teď budeme čekat co dál,“ uzavírá Slámová.


Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)