Hořicko - Školy - Hořičtí studenti OA uspěli v soutěži Úterý 21. května 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořičtí studenti OA uspěli v soutěži

14. září se trojice žáků ze 4. O – obchodní akademie Hořice zúčastnila soutěže „Ekonomický tým junior 2016", pořádané OA, SOŠ a JŠ v Hradci Králové.

Školní tým se skládal z členů: Petra Pacltová, Kristýna Šormová a Miroslav Jonáš – všichni spojili své síly dohromady. Soutěže se zúčastnilo celkem sedm týmů.

NELEHKÉ OTÁZKY
První část soutěže se skládala z vědomostního testu, který měl 60 otázek. Našim reprezentantům daly sice některé otázky zabrat, nicméně skóre bylo dosti konkurenceschopné. Stále však nikdo ze soutěžících netušil, co je očekává ve druhé části soutěže.

Ve druhé části soutěže měli za úkol v časovém limitu 60 minut vymyslet a nacvičit desetiminutovou divadelní scénku, jejíž náplní měla být snaha obchodního zástupce prodat svůj výrobek. Scénku pak předvedli před odbornou komisí (vše bylo natočeno). Náš tým byl sice překvapen, ale nehodlal utéci z boje. Humor, který je již od začátku provázel, je za celou dobu soutěže neopustil a vložili ho i do své scénky tak vhodně, že pobavili všechny přítomné.

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ
Na vyhlášení výsledků se čekalo delší dobu, než bylo původně plánováno. Boj mezi týmy byl vyrovnaný, někde hrál rozdíl v umístění i pouhý bod. Ve finále naše statečná pěchota vybojovala 3. místo a s hlavou (ne však nosem) vzhůru, s úsměvem na tváři odkráčela z místa klání, kde na ně zřejmě jen tak nezapomenou.

Zazvonil školní zvonec a soutěže byl konec.

(mj), zdroj: jicinsky.denik.cz