Hořicko - Sport - Florbal - FbK HOŘICE OPĚT UKÁZAL SVOJI SÍLU Pondělí 26. února 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
27.5.2002 - FbK+Redakce
FbK HOŘICE OPĚT UKÁZAL SVOJI SÍLU

REPORTÁŽ Z TURNAJE – O POHÁR MĚSTA HOŘIC

Florbalový klub Hořic hostil turnaj sedmi mužstev konaný 11. května v hale u Smetanových sadů. Na poslední chvíli odvolal účast Chlumec nad Cidlinou, a tak museli organizátoři improvizovat. Akce se však vyvedla ke vší spokojenosti.

Mužstva byla rozdělena do dvou skupin. Skupina A měla tři mužstva a skupina B čtyři mužstva. Hrálo se systémem 4+1 na 2x10 minut, přičemž finálové zápasy se hrály 3x10minut. FbK Hořice nasadily 2 týmy. A-tým byl o něco silnější a měl se zasloužit o umístění na předních příčkách. To se nakonec stalo, ale velikým překvapením bylo umístění B-týmu. A-mužstvo Hořic projelo skupinou jako nůž máslem. Všechny soupeře jasně přehrálo a zejména dvojice bratrů Milana a Jakuba Jungových zatápěla soupeři nejvíce. Navíc bylo mužstvo podpořeno skvělými výkony brankáře Zdeňka Šafránka. Tým doplněný o juniory předváděl kvalitní hru, i když v některých okamžicích bylo znát, že se hraje s jedním hráčem méně v poli. Většina hráčů byla zvyklá na systém 5+1. Bohužel se kvůli menším rozměrům hřiště musel počet hráčů upravit. Ve druhé skupině se předvedlo B-mužstvo Hořic. V prvním zápase zvítězilo nad Č. Dubem a ve druhém zápase značně potrápilo tým favorizovaných Vlastibořic. Utkání bylo vyrovnané, ale „hořičáky“ zlomil prví gól. Utkání sice prohráli, ale postup do semifinále jim neunikl. V něm se paradoxně setkalo B-mužstvo s A-mužstvem. Průběh byl poklidný, i když oproti ostatním zápasům se A-týmu tolik střelecky nedařilo a B-tým předvedl opravdu bojovný výkon. Nakonec se ale z postupu do finále radovali hráči FbK Hořice A. Ve druhém semifinále se utkali liberečtí Orli s Vlastibořicemi a po tuhém boji postoupil do finále tým z Podještědí.

Poklepáním myši na obrázek se obrázek zvětší Finálové zápasy byly vyvrcholením turnaje. Hořice B se setkaly s Vlastibořicemi a chtěly jim oplatit porážku ze skupiny. To se jim povedlo, i když cesta k vítězství byla těžká. Hořice dvakrát vedly. Nejprve 3:1 a potom 5:3, ale vždy dokázal soupeř srovnat krok. Avšak 2 minuty před koncem se prosadil po pěkné akci Jan Kolář a pečetil vítězství týmu, který byl velikým překvapením turnaje. Finále bylo jasnou záležitostí FbK Hořice A. Tým Orlů neměl tak široký kádr a fyzicky i herně nestačil. Opět úřadovala bratrská dvojice Jungů, ale probudili se i ostatní útočníci a zrodil se tak výsledek 8:1.

Při slavnostním zakončení týmy obdržely hodnotné ceny a první 3 mužstva dostala ještě poháry města Hořice. Turnaj se velice vydařil (jediným zklamáním byla slabší účast diváků) a organizátoři se těší na příští ročník, který se po letošním úspěchu jistě uskuteční.

Hořičtí by rádi poděkovali všem sponzorům, kteří se podíleli na pořádání turnaje a těší se na jejich další spolupráci.

ROZLOSOVÁNÍ DO SKUPIN:

Skupina A

JV Vlastibořice
SOS Věž Lig Český dub
FbK Hořice B

Skupina B

FbK Hořice A
FbK Sokol Kostelec nad Orlicí
FbC Orli Liberec
TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem

Skupina A

 

1. JV Vlastibořice

SOS Věž Lig Český Dub

FbK Hořice B

Body

Skóre

Umístění

1. JV Vlastibořice

 

4:1

4:0

4

8:1

1.

SOS Věž Lig Český Dub

1:4

 

1:3

0

2:7

3.

FbK Hořice B

0:4

3:1

 

2

3:5

2.

 

Skupina B

 

FbK Hořice A

FbK Sokol Kostelec nad Orlicí

FbCOrli Liberec

TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem

Body

Skóre

Umístění

FbK Hořice A

 

3:0

6:1

7:1

6

16:2

1.

FbK Sokol Kostelec nad Orlicí

0:3

 

5:6

2:4

0

7:13

4.

FbCOrli Liberec

1:6

6:5

 

1:1

3

8:12

2.

TJ Sokol Dvůr Králové n /L

1:7

4:2

1:1

 

3

6:10

3.

 

  1. semifinále: Vlastibořice – Liberec  5:6
  2. semifinále:  Hořice B – Hořice A   1:3

O 3. místo:  Vlastibořice – Hořice B   5:6

Finále:  Liberec – Hořice A   1:8

Nejlepší střelec: Jakub Jung (FbK Hořice A) – 10 gólů v 5 zápasech

Nejlepší brankář: Zdeněk Šafránek (FbK Hořice A) – 4 góly v 5 zápasech

Celkové pořadí: 1. FbK Hořice A, 2. FbC Orli Liberec, 3. FbK Hořice B, 4. 1. JV Vlastibořice, 5. TJ Sokol Dvůr Králové n/L, 6. SOS Věž Lig Český Dub, 7. FbK Sokol Kostelec nad Orlicí

Sestava FbK Hořice A: 1 Z. Šafránek (G), 77 P. Jeřábek (C), 3 M. Jeřábek, 29 M. Orct, 19 P. Škaloud, 26 M. Jung, 23 J. Jung, 9 L. Orct, 11 R. Kolařík, 5 O. Vacek, 18 O. Šedivý, 21 J. Luštinec (G)

Sestava FbK Hořice B:  19 M. Šimek (G), 8 P. Kašpar (G), 25 J. Bartoníček (C), 11 T. Křovina, 7 J. Kolář, 22 M. Křovina, 33 M Novák, 46 L. Rubín, 14 M Krejcar, 23 J Šimek, 21 M Luštický, 10 V. Duchoň, 99 J. Středa

Trenéři a realizační team obou mužstev:  Milan Jung st., Viktor Kolář, Péťa Gabrielová, Martina Slámová