Hořicko - Sport - Florbal - Hořičtí florbalisté dosáhli historického úspěchu Úterý 21. května 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
28.8.2002 - Redakce
Hořičtí florbalisté dosáhli historického úspěchu


FbK Hořice postoupily do 2. kola poháru ČFbU, kde je čeká mistr ligy Tatran Střešovice


Hořickým florbalistům se povedl famózní kousek. Přihlásili se do prvního kola poháru ČFbU proto, aby se připravili na novou sezónu a po vynikajících výkonech postoupili do kola druhého, kde narazí na českého mistra, který je u nás jasnou jedničkou.
První kolo proběhlo 24. – 25. srpna v hale Technické univerzity Liberec. Čtyři těžcí soupeři čekali na FbK Hořice. Byla to prvoligová Jihlava, FC Bourbon Praha a Slavia TU Liberec (obě mužstva ze třetí ligy) a FbC Rebels, kteří hrají úrovní stejnou soutěž, jako hořický tým. Hrálo se systémem každý s každým a postupovaly prví dvě mužstva. Byla to zároveň první pořádná zkouška po letní přípravě, která byla velmi intenzivní a zaměřená hlavně na fyzickou kondici týmu.

První zápas sehrály Hořice proti papírově nejslabšímu mužstvu FbC Rebels. Utkání mělo až nečekaně lehký průběh. Po první třetině byl stav 7:0 ve prospěch Hořičáků. Opět „řádila“ bratrská dvojice Jungů, kteří byli hlavními střelci. Zrodil se výsledek 17:0, který dával hořickému mužstvu slibné šance. Druhý zápas byl už o poznání dramatičtější a fyzicky náročnější a Hořice se v něm utkaly s FbC Bourbon Praha. Po celý zápas museli Pražáci dotahovat. Nakonec se podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl a konečný výsledek 5:3 už posunul Hořice do hry o postup. Oba tyto zápasy se hrály v sobotu. Hořičtí byli ubytováni v penzionu v centru Liberce a hned druhý den sehráli další dvě těžká utkání. 

Už podle předchozích výsledků bylo jasné, že o postupujícím rozhodne zápas mezi FbK Hořice a Slavia TU Liberec. Utkání bylo v prvních dvou třetinách velice vyrovnané, ale hořičtí byli opět o krůček vpředu. V poslední třetině však opět zaúřadovala první lajna a rozhodla o konečném výsledku 8:3.V tuto chvíli už mohly Hořice slavit historický postup, ale stále ještě musely myslet na poslední zápas s prvoligovou Jihlavou, která už si postup také zajistila. Hořičtí chtěli uhrát solidní výsledek, přestože soupeř hraje o tři soutěže výš. Zápas byl velice vyrovnaný. Pravdou je, že jihlavští měli optickou převahu, ale na dokonalou obranu Hořic nemohli najít recept. Navíc hořičtí hrozili nebezpečnými brejky. Poprvé také museli dohánět jednobrankovou ztrátu. Po jednom z brejků se podařilo výsledek srovnat. Skóre 1:1 vydrželo až do konce, i když Hořicím nebyl uznán regulérní gól. Hráč soupeře si jasně kopl míček do vlastní sítě, avšak rozhodčí branku po protestech jihlavských neuznal. I tak se ale Fbk Hořice mohly radovat nejen z postupu, ale i z předvedené hry. Mužstvo působilo velice kompaktně, přestože je sezóna teprve na začátku. Navíc bylo podporováno vynikajícími výkony brankáře Zdeňka Šafránka. Doufejme tedy, že se tým bude herně ještě více zlepšovat.

Ve druhém kole, které se bude hrát stejným systémem, čekají hořické florbalisty soupeři jako prvoligový FbC Liberec či kvalitní Litolica IBK Lysá, ale hlavně mistr České republiky pro rok 2001/2002 Tatran Střešovice. Pro Hořice je to obrovská šance si zahrát špičkový florbal s „velkými“ týmy. FbK Hořice budou navíc příští turnaj pořádat (bude se hrát v hale ve Dvoře Králové 14. a 15. září), takže se těší na velkou podporu diváků. 

Je pravdou, že tento sport není až tak populární jako např. fotbal, ale velice rychle se rozvíjí a dnes už má u nás větší základnu než házená. Opět se ukázalo, jaká je síla hořického florbalového mužstva, které dělá čest našemu městu. Práce je jak s juniory tak s mužstvem mužů velice kvalitní a propracovaná a hořičtí si pro příští sezónu kladou za cíl postoupit z 1. severovýchodní ligy do třetí celostátní ligy. Doufejme, že se jim to podaří a budou moci přivítat nové a nové zájemce o tento sport.


Statistiky jednotlivých utkání FbK Hořice:

FbK Hořice – FbC Rebels 17:0 (7:0, 3:0, 7:0) – branky – Jung Jakub 10x, Bartoníček Honza 3x, Šimek Jindra 2x, Jung Milan 1x, Jeřábek Patrik 1x

Fc Bourbon Praha – FbK Hořice 3:5 (0:1, 1:2, 2:2) – branky – Šimek Jindra 2x, Kolář Honza 1x, Jeřábek Marcel 1x, Jung Jakub1x

Slavia TU Liberec – FbK Hořice 3:8 (2:3, 1:2, 0:3) – branky – Jung Jakub 4x, Jung Milan 2x, Orct Lukáš 1x, Kolář Jan 1x

FbK Hořice – SK Jihlava 1:1 (0:0, 1:1, 0:0) – branky – Jung Milan 1x


Sestava FbK Hořice:
brankáři

Zdeněk Šafránek, Martin Pour
obránci
Marcel Jeřábek, Patrik Jeřábek, Přemek Škaloud, Tomáš Křovina, Jan Bartoníček
útočníci
Jakub Jung, Milan Jung, Jindra Šimek, Lukáš Orct, Jan Kolář, Radim Kolařík, Milan Křovina, Milan Petrák, Ondřej Šedivý           
trenéři
Viktor Kolář, Milan Jung st. 

(s týmem odcestovali ještě Ondřej Vacek a Láďa Duchoň, kteří však nemohli nastoupit pro neplatné registrace)Hořický florbal má webové stránky FbK Sršni Hořice