Hořicko - Kultura - Já: Ivan Podobský - výstava Pondělí 20. května 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
10.4.2017 - Muzeum Hořice
Já: Ivan Podobský - výstava

Ivan Podobský představuje v Galerii plastik rozmanitou sestavu obrazů, objektů a soch, v nichž tlumočí svůj životní postoj i silný vztah ke kraji Českého ráje.

Autor, který se v minulosti aktivně věnoval tanci, hudbě a herectví, rovněž vytrvale tíhl k výtvarnému umění. Zálibu v malbě zdědil po otci a dědovi, jejichž krajinné motivy, spolu s vlámským žánrovým malířstvím období baroka, spoluformovaly Podobského malířský projev.

Ostatně mnohé z původních stimulů se přepisují i na autorova současná plátna. Vedle několika přímých parafrází na klasiky dějin umění a literatury, Podobský v Hořicích představuje zejména svou vizi krajiny. Obrazy ovládají skaliska podobající se tajemným figurám. Kamenné útvary nabývají podob kuriózních hebrejských znaků. Na tmavých lukách žhnou květy ohnivých barev. Zátiší s vodním ptactvem je nejen přírodní scenérií, ale současně odkazem na prchavost lidského života. Vedle monumentálních formátů Podobský vystavuje komorní olejomalby na dřevě. Dílka, z nichž sálá lehkost, nadhled a humor, zosobňují další kvality pro autora tolik typické.

Výstava Ivana Podobského v Galerii plastik si rozhodně zaslouží diváka ochotného prohlédnout skrze prvotní temnou vrstvu děl. Odměnou mu bude čistá radost z nalézání výtvarných fines, zdánlivě skrytých významů a hříček.


1. 4. - 30. 4. 2017

Galerie plastik Hořice
Gothardská 1639
508 01 Hořice