Hořicko - Obce Hořicka - Mlázovice - Městečko Mlázovice vzkvétá Neděle 25. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
12.2.2008 - Noviny Jičínska
Městečko Mlázovice vzkvétá

Bezesporu největší stavební akcí letošního roku bude vybudování inženýrských sítí (plyn, elektro, oddělená kanalizace, telefon a vodovod) v lokalitě Cihelna.

Jakmile budou tyto sítě položeny (předpoklad 1. pololetí – ale zde hlavně záleží na společnosti ČEZ), začne dlouho očekávaný prodej parcel. Náklady na sítě budou rozpočítány do ceny pozemku. Zasíťování by mělo stát zhruba tři miliony korun.

Městečko rovněž plánuje revitalizaci veřejných prostranství za 3 mil. 100 tisíc korun, která počítá s rozsáhlými stavebními a zahradnickými úpravami. Její realizace je však závislá na přidělení evropských dotací z programu ROP.

Přidělením subvencí je podmíněna i generální oprava tenisového hřiště (600 tisíc korun). „Pokud finance z krajských fondů obdržíme, dojde k odstranění hrbolatého asfaltového povrchu a rozšíření hřiště na normativní velikost. Dále k položení umělého povrchu pro tenis, volejbal a nohejbal a vybudování nového plotu,“ říká starosta Tomáš Komárek.

Podobně na dotacích závisí restaurování sochy Jana Nepomuckého (krajské fondy) a socha Panny Marie na náměstí (mikroregionální ROP).

Pokračuje výměna oken na radnici. I v letošním roce bude pokračovat II. etapou výměna oken na budově radnice, která jsou v havarijním stavu a také způsobují obrovské ztráty energie. Ze stejných důvodů bude provedena i výměna oken v mateřské školce.

Tento měsíc bude zahájena generální oprava radničních hodin (včetně ručičkového stroje a rozvodů) a jejich úprava tak, aby byly řízeny signálem a elektronikou, která zaručí jejich celoroční přesný chod. Zastupitelé rovněž schválili několikaletý program vydávání kvalitních propagačních předmětů obce, který by měl vyvrcholit v roce 2010 u příležitosti sjezdu rodáků.

Dalšího pokračování se dočká i sál radnice. Po loňských opravách bude letos rekonstruováno topení (dojde k jeho úplné obměně, včetně rozvodů a kotle), dále bude vyměněno obložení stěn a renovována podlaha, která je již v neutěšeném stavu. Zlepšení technického vybavení uvítali hasiči, kteří obdrželi profesionální zásahové přilby. Letos bude ještě opravena věž hasičské zbrojnice, která ohrožuje okolí.

Obnovy se konečně dočkají informační tabulky na domech. Jejich výroba začala již v loňském roce, hotové mají být do jara. Stejně tak bude dokompletována projektová dokumentace na rekonstrukci kanalizace a výstavbu ČOV, na které se pracuje již tři čtvrtě roku. Do začátku sezony bude rovněž natřena budova koupaliště (klempířské a tesařské prvky), která je kvůli neserióznosti vybrané firmy stále ve starém kabátě. V roce 2008 bude provedena ještě řada dalších investic. To vše za opětovného předpokladu vyrovnaného rozpočtu.


Iva Kovářová