Hořicko - Obce Hořicka - Holovousy - Holovousy čeká radikální proměna. Díky penězům z EU Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Holovousy čeká radikální proměna. Díky penězům z EU

Obec obdržela z evropských dotací přes 21 milionů na revitalizaci veřejných prostranství a rekonstrukci objektů. Budování začalo v dubnu, nyní je projekt v nejaktivnější fázi. Autor: archivJiž několik let mají obce možnost čerpat peníze z fondů Evropské unie. Předchází tomu sice složité „papírování“ při vypracování samotné grantové žádosti, ale je to také zároveň jedna z mála možností, jak získat větší finanční obnos na renovaci obcí.

V Holovousích se složité práce nezalekli a připravili projekt na komplexní revitalizace veřejných prostranství a budov obce v celkové hodnotě přes 23 milionů korun. Žádost uspěla a Regionální operační program NUTS II Severovýchod přispěl ze svých zdrojů 21,5 milionu. Zbytek obec doplatí z vlastního rozpočtu.

A čeho konkrétně se revitalizace týká? ,,Projekt odstartoval v dubnu a je právě v plném proudu. Má celkem šest hlavních bodů na území Holovous a přilehlých obcí Chodovice a Chloumek,“ sdělila nám starostka Martina Berdychová.

Celá investice je velmi rozsáhlá a zahrnuje mnoho menších i větších úprav, pojďme se dnes podívat na body, které si už starostka Martina Berdychová může ve svém plánovacím diáři odškrtnout.

Úprava návsi v Holovousích bude stát 1,2 milionu korun. Za dva měsíce tu vznikl dětský koutek, zřízena byla elektrická přípojka, která vylepší technické zázemí pro každoroční velkou akci Holovouský malináč.

Komunikace v horní části návsi získala nový asfaltový koberec a plocha před zámkem byla zpevněna žulovými kostkami. Přibyly zde nové lavičky, stojany na kola, k jednotlivým domům vedou upravené chodníčky.

Dalším kus práce bude brzo vidět po rekonstrukci obecního úřadu. Zde sídlí kromě vedení obce také spolky Podzvičinsko, Podchlumí nebo Spolek pro obnovu venkova. Ti všichni se do nedávna tlačili v malém obdélníkovém stavení, které nezapadalo do koloritu vesnice.

Úkol zní tedy jasně, budova se musí rozšířit nástavbou a dostane střechu s dvojitým štítem, aby zapadla mezi ostatní domy. Vznikne tu prostor pro knihovnu a pro činnost dalších spolků, třeba pro klub seniorů.

Z obdržených financí bude uhrazen i nákup potřebného vybavení interiéru jako jsou nové stoly a židle, počítač či rozhlasová ústředna. Vedle obecního úřadu sídlí obchod se smíšeným zbožím a kadeřnictví, mezi kterými povede bezbariérová cesta. Tyto rekonstrukce ukrojí z pomyslného dotačního koláče asi 4,2 milionů korun.

Autor: Tereza Černá