Hořicko - Obce Hořicka - Miletín - Jednotka požární ochrany v Miletíně posbírala několik ocenění Neděle 4. prosince 2022 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Jednotka požární ochrany v Miletíně posbírala několik ocenění

Místní jednotka požární ochrany (JPO) má za sebou několik úspěchů, k nimž se vážou i finanční odměny.

Město Miletín se proto chystá hasiče podpořit velkou investiční akcí. Bude jí rekonstrukce cisterny u hasičského vozidla.

Finanční injekce, kterou zajistili místní hasiči, je hned trojitá. 30 tisíc korun dostali za to, že zvítězili v soutěži Dobrovolný hasič roku, jíž vyhlašuje firma RWE. Dalších 10 tisíc korun podpory získali od organizace Svatý Florián.

Pozadu nezůstal ani Královéhradecký kraj, který Miletínu předal necelých 110 tisíc korun na neinvestiční náklady JPO, tudíž na podporu běžné činnosti jednotky dobrovolných hasičů.

„No, je to super, protože hasiči si takovou odměnu zaslouží," nešetří chválou starosta Miroslav Nosek. Za obdržené prostředky příslušníci sboru už nakoupili části nové výbavy, kupříkladu hadice, komponenty do dýchacích přístrojů a boty. Získané peníze se tedy vrátily do jednotky a zázemí se tak ještě zlepšilo.

Miletín JPO hodlá podpořit i z vlastního rozpočtu. Letos chce zrekonstruovat cisternu u požárního automobilu. „Ne snad, že by byla ve špatném stavu, ale zásobník vody už začíná dosluhovat," oznámil starosta Miroslav Nosek .

„Rekonstrukce by určitě byla potřeba. Nádrž brzo může začít protékat. Z hlediska motoru je auto v pořádku, ale většina důležitých zařízení je už dost stará," zhodnotil velitel miletínské JPO Tomáš Trnovský.

Okomentoval i atmosféru při slavnostním předání cen v soutěži Dobrovolný hasič roku. Uskutečnilo se v brněnském hotelu Voroněž a Miletínští se do soutěže přihlásili na základě zásahu při požáru hořické textilky Mileta v prosinci 2012.

„Pro nás to byl velký úspěch a zážitek. Atmosféra byla perfektní," pochválil pořadatele Tomáš Trnovský. Kulturní program byl prokládán vyhlašováním jednotlivých kategorií.

„Děkuji sponzorům a lidem, kteří setkání připravili. Bylo by určitě dobré, kdyby byla nějaká soutěž i přímo v našem regionu. Všechny hasiče by to určitě v jejich poslání podpořilo," doplnil velitel jednotky.

Záměr opravit cisternu má však háček: je závislý na dotaci. Miletín ji možná získá od Královéhradeckého kraje. V tom případě by za investici zaplatil jenom přibližně 300 tisíc korun. 800 tisíc by pokryla dotace. Pakliže by městečko subvenci nezískalo, investice by se neuskutečnila.

Plán opravy cisterny je jednou ze tří investic, na které se Miletín v tomto roce chystá. Dalšími budou rekonstrukce povrchu Jiráskovy ulice a zahájení opravy sokolovny.

S žádným dalším projektem, byť malého rozsahu, město Miletín zatím nepočítá. Vedení radnice je krom těchto tří bolístek se stavem spokojeno.


Autor: Jan Jireš