Hořicko - Obce Hořicka - Miletín - Z ruiny vznikne nová dominanta, Miletín opraví sokolovnu Neděle 4. prosince 2022 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
24.2.2014 - www.5plus2.cz
Z ruiny vznikne nová dominanta, Miletín opraví sokolovnu

Nejméně dva roky bude trvat rozsáhlá oprava jedné z nejvýznamnějších staveb v Miletíně. Sokolovna, která je vidět z miletínské výpadovky na Hořice, se před několika týdny změnila ve staveniště. Rekonstrukce za osm milionu korun vrátí historické budově původní vzhled.

Zvětšit fotografiiSokolovna od ledna prochází celkovou rekonstrukcí. Hotovo má být nejdříve v roce 2015. | foto: Tomáš Kučera, 5plus2.cz

"Sokolovna byla řadu let v havarijním stavu, hrozilo zřícení stropu. Rekonstrukce objektu je nutností," uvedl starosta Miletína Miroslav Nosek.

Okolnosti donutily radnici začít s opravou, i když město na rekonstrukci nezískalo dotaci. "S dotací jsme neuspěli. Nemohli jsme už dál čekat," doplnil Nosek.

Rozsáhlou opravu sokolovny v Miletíně vítají. "Je úžasné, že se s rekonstrukcí začalo. Moc velkou parádu to ve městě nedělalo. Co vím, tak všichni to tady vítají. V Miletíně je hodně aktivních sportovců. Některá cvičení se odehrávají ve spolkovém domě a myslím si, že se do sokolovny přesunou. Určitě se sokolovna bude využívat více než doposud," uvedla Růžena Helingerová.

Stavební práce jsou rozděleny do čtyř etap. V té první, která už probíhá, dělníci opraví část budovy s bytem a sociální zařízení v tělocvičně. V bytě bude bydlet správce městských sportovišť.

První etapa má stát zhruba 600 až 700 tisíc korun a je zcela v režii města. Na druhou etapu vypsala radnice poptávkové řízení, hledá firmu, která by nejrozsáhlejší část oprav za více než jeden milion korun provedla.

"Doufáme, že na druhou etapu se nám ještě podaří sehnat dotaci. Dojde ke zbourání starých a vybudování nových šaten a sociálního zařízení. Druhá etapa by měla skončit do začátku léta. Jde o nejvíce zchátralé zařízení budovy," uvedl starosta Miroslav Nosek.

Ve třetí etapě se počítá s opravou haly tělocvičny včetně výměny parket a ve čtvrté přijde na řadu nová fasáda a zateplení. Rekonstrukce zchátralého objektu měla stát podle původních propočtů dohromady asi osm milionu korun. Hotovo má být nejdříve v roce 2015.

"Chceme této historické budově vrátit původní vzhled. Myslíme si, že si to zaslouží. Obyvatelé Miletína tak budou mít důstojné místo ke sportování. Sokolovna byla vždy jednou z dominant města ," dodal starosta.

Budova chátrala dlouhou dobu i kvůli nedořešeným majetkovým vztahům. Původně patřila sokolům, kteří neměli na opravu peníze. Městu se neudržovanou budovu podařilo od České obce sokolské odkoupit teprve před dvěma lety.Autor: Tomáš Kučera