Hořicko - Obce Hořicka - Miletín - Miroslav Nosek: Sokolovnu letos dokončíme Neděle 4. prosince 2022 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Miroslav Nosek: Sokolovnu letos dokončíme

Miroslav Nosek pokračuje ve funkci starosty města Miletína.

Shrňte, jak v Miletíně z hlediska investic vypadal loňský rok. Co se podařilo? Předpokládám, že byl ve znamení rekonstrukce sokolovny.
A v tom to i pokračuje. Nicméně loni se také podařilo zrekonstruovat ulici Jiráskovu. Byl to problém, nedalo se tam už ani jezdit. ČEZ se konečně pustily do položení elektrického vedení, my jsme postavili veřejné osvětlení. Veškeré ostatní zemní práce už byly hotovy. Připravili jsme projekt, vystavěli jsme chodníky a novou asfaltku. To byl velmi důležitý úkol loňského roku. Potom samozřejmě ta sokolovna. Její oprava dosud probíhá. Uzavřeli jsme první etapu, tedy byt správce a sociální zázemí, v současné době pracujeme na šatnách, momentálně je na řadě štukování. Začalo se už pracovat na vlastní tělocvičně. Bylo vypsáno poptávkové řízení na dílčí řemeslné práce. Byly bychom rádi, abychom to kompletně měli hotové v květnu, červnu. Pak by následovaly vnější úpravy, to znamená zateplení a fasáda. Také se připravujeme na rekonstrukci ulice Jiřího z Poděbrad, kde je špatná vozovka. Problém tam je v tom, že pozemek patří obci Rohoznice, ale obě zastupitelstva už odhlasovala vzájemnou výměnu, takže by to mělo spadnout do našeho vlastnictví. S vodohospodáři máme předjednané, že přibližně u poloviny ulice by přestavěla kanalizaci, která tam je také velice špatná. Zbytek bychom zasíťovali a následovala by vlastní úprava ulice. Předpokládám, že to ale bude až v roce 2016

Takže Jiráskova ulice je už opravená. Jak hodnotí výsledek občané?
Jsou spokojení. Předtím to tam bylo hrozné. Chválí si to.

Myslím si, že loňský rok byl ve znamení miletínských hasičů. Napadá mě třeba oprava cisterny.
To teď teprve probíhá. Dostali jsme dotaci z ministerstva vnitra ve výši 1,4 milionů. Celkové náklady ale budou asi 3 miliony, což město v rozpočtu nemá, proto usilujeme o dotaci z Královéhradeckého kraje. Uspořádali jsme sbírku, na které se mohou podílet jak občané, tak právnické osoby. Pokud se všechno podaří, cisterna bude jako nová a hlavně bude mít desetiletou záruku. Předpokládá se, že by potom dvacet let měla bez problémů fungovat.

Jaký bude rok 2015 z kulturního hlediska?
Miletín má hodně tradičních kulturních akcí a chceme v tom pokračovat. Nejde jenom o záležitosti, které pořádá město, ale i o ty další, třeba divadelní festivaly. Spolky chceme podporovat nejen finančně, ale i pomocí s přípravami.
Pokud se to dá nějak sumarizovat, kolik peněz v roce 2015 půjde na podporu kultury?
Máme schválené rozpočtové provizorium, teď budeme teprve rozpočet sestavovat a v březnu ho budeme schvalovat. Spolky a sdružení mají do konce ledna možnost vznést požadavek na město. Budeme rozhodovat o jednotlivých příspěvcích.

Koupaliště v létě bude normálně v provozu?
Tak jako v jiné roky, na tom se vůbec nic nezmění.

Teď se podíváme i do dalších let. Co v tomto volebním období chcete stihnout?
Chceme pokračovat v rekonstrukcích chodníků. Velká akce bude ve spojitosti s krajskou Správou a údržbou silnic. Už se vypracovává projekt na rekonstrukci ulice Komenského, což je ta směrem k Lázním Bělohradu. Je to poslední hlavní ulice, která je v horším stavu. Výsledkem bude nový asfaltový povrch, chodníky, odstavné plochy pro auta, kanalizace jak splašková, tak dešťová a vodovod. V místě pravidelně dochází k povodním, touto úpravou by se to mělo vyřešit. V tomto roce bude vypracována projektová dokumentace, výběrové řízení na dodavatele stavby. Vlastní akce je plánována na rok 2016. Náklady uhradí z padesáti procent Miletín, z padesáti procent kraj.

Nedá se zatím odhadnout hodnota nákladů?
Zatím ne, před projektovou dokumentací by to bylo předběžné.

Jaké další ulice by potřebovaly opravu?
Dále se zabýváme ulicí Na Trotince, kde chceme udělat nový asfaltový povrch, dále ulice Barbory Linkové a Na Pláckách. Chceme také pokračovat ve výměně veřejného osvětlení na LED, které už někde máme. Ty jsou skvělé. Šetří energii a nejsou náročné na údržbu.

Nové zastupitelstvo má za sebou přibližně tři měsíce činnosti. Jak jste spokojeni se vzájemnou spoluprací? A jak vy hodnotíte zastupitele? Kolik máte nováčků?
U nás došlo k velké obměně. Ze starého zastupitelstva zůstala asi třetina, dvě třetiny zastupitelů jsou noví. Myslím si, že to bude fungovat. Daří se prosazovat myšlenku, že zastupitelům musí jít především o Miletín, ne o osobní a zájmové věci. Není to tu o politice, ale o tom, kdo chce pro město dělat a kdo ne.

Vy jste starosta – matador. Co vás na této práci baví nejvíce?
Hlavně to, že za vámi je vidět práce a že ji děláte v místě, které dobře znáte. Pracujete s lidmi, se kterými žijete. Je to zkrátka radost stýkat se s nimi a vědět, že pro ně lze něco udělat.


Autor: Jan Jireš