Hořicko - Sport - Šachy - Úspěch mladých hořických šachistů Pátek 24. března 2023 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
29.5.2003 - Redakce
Úspěch mladých hořických šachistů

V dubnu a květnu vyvrcholila pro mladé šachisty sezóna 2002 – 2003 krajskými přebory jednotlivců v praktickém šachu a Rapid šachu.Rovněž dospěly k závěru systémy turnajů.
 
Hradecká šachová liga a Velká cena.
Podobně jako v soutěžích družstev, kde se nám podařilo docílit nezanedbatelných výsledků (1. místo v KP šestičlenných družstev do 12 let, 2. a 3. místo v KP pětičlenných družstev do 16 let, 1.a 3.místo v krajském kole přeboru škol), překvapili leckoho naši mladí šachisté svými výsledky i v soutěžích jednotlivců.

V Hradecké šachové lize obsadil Jaroslav Štefan celkově 2. místo v kategorii do 16 let, Jakub Souček, Tomáš Hrouda,Martin Beneš a Jan Tomeš excelovali v kategorii do 14 let, kde obsadili 1.,2.,3. a 5. místo, Jakub Šafařík byl 2., Vojta Tulka 5. a Lucie Bartoníčková nejlepší dívka v kategorii do 12 let, maličká, teprve sedmiletá Eliška Johnová byla 3. mezi chlapci a 1. mezi dívkami do 10 let, rovněž byla i nejúspěšnější dívkou celého turnaje.

Ve Velké ceně, sestávající rovněž z 5 turnajů, obsadil Jaroslav Štefan z celkově 80 účastníkůod 12 do 16 let krásné 3. místo, Jakub Souček a Tomáš Hrouda, nejmladší v této kategorii, místo 5. a 7. Eliška Johnová , patřící rovněž mezi nejmladší v kategorii do 11 let, byla 1. mezi dívkami a 21. celkově, Jakub Šafařík byl celkově 12. a Vojtěch Tulka 22./z 90 účastníků/.

Oba výše uvedené turnaje byly hrány jako kvalifikace na KP v praktickém a rapid šachu.

KP v praktickém šachu proběhl v sobotu 26. dubna v Jaroměři.
Jaroslav Štefan obsadil 4. místo v kategorii do 16 let, Jakub Souček se stal krajským přeborníkem v kategorii do 14 let, Vojtěch Tulka v kategorii do 12 let, Lucie Bartoníčková byla 3. mezi dívkami v této kategorii, Jan Duplinszki 3. v kategorii do 10 let a Eliška Johnová byla 2. celkově a 1. mezi dívkami v kategorii do 8 let. KP v rapid šachu proběhl v sobotu 10. května v Hořicích. Jan Erbrt a Vojtěch Tomeš obsadili 2. a 3. místo v kategorii do 14 let, Jakub Souček obsadil 1. a Tomáš Hrouda 5. místo v kategorii do 12 let, Jakub Šafařík byl 7. v kategorii do 10 let a Eliška Johnová byla celkově 2. mezi dívkami a stala se krajskou přebornicí do 10 let.

Kromě jmenovaných se výše uvedených turnajů účastnilo na 20 dalších mladých a nadějných hořických hráčů, o kterých jistě ještě uslyšíme.


John