Hořicko - Sport - Šachy - Šachy na Daliborce Čtvrtek 20. června 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
23.11.2003 - Redakce
Šachy na Daliborce

Již několik let pracuje na naší škole skupinka mladých šachistů.Počet jejích členů se pohybuje mezi dvaceti a třiceti. Její členové dosáhli již řady zajímavých úspěchů.

V sezóně 2001-2002 se družstvo žáků z V.B a IV.C ve složení Martin Beneš, Tomáš Hrouda, Jakub Souček, JanTomeš, Vojtěch Tulka a Stanislav Vedra probojovalo až do celostátního kola Přeboru škol v Přerově a obsadilo nádherné druhé místo, hned za favority z Frýdku-Místku.

V sezóně 2002 – 2003 naše družstvo, oslabené odchodem Martina Beneše, obsadilo ve stejné soutěži až třetí místo v krajském kole a do celostátního kola se neprobojovalo. Překvapili však starší. Jejich družstvo ve složení Jaroslav Štefan, Marek Pech, Michal Chmelař a Libor Bernkopf ( z devátých tříd) v krajském kole zvítězilo a postoupilo do celostátního kola ve Zlatých Horách. Titulu krajského přeborníka se nám podařilo dosáhnout i v kategorii šestičlenných družstev mladších žáků (Souček, Hrouda, Tomeš,Tulka, Beneš,Lucie Bartoníčková a Eliška Johnová). V celostátním kole nám však již štěstěna nebyla nakloněna a citelně oslabeni o těžce zraněného Honzu Tomeše jsme se umístili až v druhé desítce. Cenných úspěchů se nám podařilo dosáhnout i v soutěžích jednotlivců. Jakub Souček je úřadujícím krajským přeborníkem v praktickém šachu ( do 14 ) i ve zrychleném šachu (do 12 let), Vojtěch Tulka v praktickém šachu (do 12 let), a Eliška Johnová je krajskou přebornicí v praktickém (do 8) i zrychleném šachu (do 10 let).

Každoročně pořádáme několik šachových turnajů pro mládež. Zatím největší účast byla zaznamenána na turnaji ,, O HOŘICKOU TRUBIČKU‘‘, hraném v naší škole 16.12. 2002, kterého se zúčastnilo 112 chlapců a dívek z celého kraje ( na 30 z naší školy). 

Velmi populární je ,, Turnaj Špuntů‘‘, pouze pro žáky 1. – 5. ročníků, kterého se 25.ledna 2003 zúčastnilo na 70 malých šachistů a šachistek. 

Již po tři roky trénovali naši malí šachisté i v období letních prázdnin na týdenním soustředění na chatě MěÚ hořice v Čisteckém Bolkově.

Ve školním roce 2003 – 2004 byly šachy pokusně zařazeny do rozvrhu žáků 2. – 4. ročníku naší školy i jako nepovinný předmět pro pokročilejší šachisty, kteří se chtějí v šachu dále systematicky vzdělávat.

Začátečníci se seznamují s královskou hrou i nadále v šachovém kroužku a ke svým prvním šachovým krůčkům hojně využívají i obří šachovnici pro živé šachy, která je součástí školního areálu.

Nejzkušenější mladí šachisté z naší školy již pravidelně reprezentují město Hořice v barvách TJ Jiskra, dokonce i v soutěžích dospělých.


Jiří John – učitel šachu