Hořicko - Sport - Šachy - Turnaj Špuntů v šachu tentokrát jubilejní Čtvrtek 28. března 2024

Prodejní akce

Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

stáhnout
[CNW:Counter]
26.5.2005 - šachový oddíl
Turnaj Špuntů v šachu tentokrát jubilejní

V sobotu 21.5. proběhl v budově ZŠ Na Daliborce již třetí ročník Turnaje Špuntů.

Tradici turnaje založil v Kopidlně Oldřich Suchoradský a spolu s jeho 27 ročníky bylo toto již třicáté klání nejmenších šachistů. Sjelo se 73 chlapců a dívek z širokého okolí.

Nejmladším chlapcem byl teprve pětiletý Pavel Grebennikov z Rychnova, nejmladší dívkou šestiletá Zuzanka Koutová z Lázní Bělohradu. Nejvzdálenějším účastníkem šestiletý Marek Valach z Prahy.

Mezi předškoláky byli nejúspěšnější Daniel Kožíšek a Anna Danielová z Rychnova, z prvňáků byl nejlepší Radek Ševčík, rovněž z Rychnova a Markéta Nyklová z Třebechovic.

Domácí Jakub Loukota a Adélka Šlamberová dosud na své zkušenější soupeře nestačili, i když Jakub získal tři cenná vítězství a z třiceti účastníků byl dvacátý.

Nejmenší skupinka druháků bojovala každý s každým a pohár pro vítěze si odnesl Rostislav Rada z Trutnova. Domácí Adam Rohlíček obsadil krásné 6. místo.

Nejtěžší souboje probíhaly mezi třeťáky, kde se sešli tři hráči z listiny talentů ČR. V rozhodující partii posledního kola nakonec vedoucí Eliška Johnová, hájící barvy Daliborky, podlehla oddílovému kolegovi Tomáši Krausovi z Lázní Bělohradu a obsadila za ním druhé místo. Lukáš Bartoníček s Lindou Zapalačovou zatím sbírají zkušenosti, a tak do pořadí na prvních místech příliš nepromluvili, přestože i oni podali velmi bojovný výkon.

Pohár pro nejlepšího čtvrťáka si po zásluze vybojoval úřadující krajský přeborník v praktickém šachu dvanáctiletých Martin Šedivý z Nového Bydžova, z dívek byla nejlepší Marie Novotná z Nové Paky. Domácí Jan Duplinszki obsadil krásné druhé místo, Milan Kárník byl pátý.

Páťákům kraloval Jakub Šafařík, student pořádající školy, nejlepší dívkou byla Jana Mochaňová z Hlušic. Domácí Petr Tázlar obsadil čtvrté a Kryštof Ryba 9. místo.

Poděkování za krásné trofeje pro vítěze patří Radě města Hořice, drobné ceny poskytli
Ing. Zbyněk Zatloukal – počítačové služby, pan Jaroslav Nosek – Elektro, Cukrárna u Horů, Papírnictví Svoboda, firma STRIX pana Dlouhého a další.

Velký dík zaslouží i tým pořadatelů, RNDr. Ctirad Matonoha PhD, Vladimír Luštinec, Jaroslav Krejcar, Jaroslav Štefan, Jan Křovina, Jakub Souček a další.