Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

stáhnout
[CNW:Counter]
25.9.2007 - šachový oddíl
Hráči Jiskry Hořice jednou z nejúspěšnějších výprav na MČR v Rapid šachu

O víkendu 21. – 23. září se v Jaroměři sjelo na 160 nejlepších mladých šachistů a šachistek z celé České republiky, aby bojovali o mistrovské tituly.

V kategorii dívek do 12 let reprezentovala Eliška Johnová. Nešťastná prohra na čas hned v prvním kole znamenala ztrátu, kterou se jí již nepodařilo zcela dohnat a obsadila 2. místo, o půl bodu za vítěznou Janou Maříkovou z Veselí nad Lužnicí a výrazným náskokem před ostatními hráčkami.

Mezi chlapci do 12 let výborně reprezentoval Tomáš Kraus. I ten měl problémy s velmi rychlým tempem hry a ač byl, stejně jako Eliška, papírovým favoritem, obsadil 3. příčku.

Největší zastoupení jsme měli v nejstarší kategorii chlapců, kam se probojovali hned tři naši hráči. Míša Šrejber bojoval po celý turnaj na špici a zcela zaslouženě obsadil 3. místo, Jakub Šafařík byl 11. a Petr Tázlar, který nešťastně prohrál v posledních kolech, 27.

Zisk medailí nás řadí co do počtu získaných kovů na druhé místo, hned za vynikající a mnohem početnější výpravu z Frýdku – Místku.