Hořicko - Sport - Šachy - Extraligový start hořických šachistů Pondělí 26. února 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
31.1.2008 - šachový oddíl
Extraligový start hořických šachistů

O posledním lednovém víkendu vyvrcholila první část naší nejvyšší soutěže mladých šachistů. Šestnáct nejlepších týmů z celé republiky se utkalo o osm postupových míst do finálové skupiny.

Družstvo Jiskry Hořice je v extralize nováčkem. Naším cílem bylo udržet krok s našimi soupeři a bude-li nám přát štěstí, propracovat se mezi nejlepších osm týmů.
Již první zápasy byly pro všechny překvapením. Remizovali jsme s ŠK Most, SK Sokol Klatovy a SK Oáza Praha, porazili TJ Bonex Teplice a Jiskru RMSK Nový Bydžov. Obsadili jsme třetí příčku tabulky a byli horkým favoritem na postup. Jako jediní jsme dokázali udržet krok s loňským vítězem z Klatov.

Ještě však nebylo dobojováno. Zbývaly poslední dva zápasy.S TJ Tourist Biomedica Říčany a Jiskrou Havlíčkův Brod. K postupu mezi nejlepší stačilo málo. Výhra s družstvem z Říčan či remíza s Havlíčkobrodskými. Bez nejzkušenějšího hráče týmu, Jakuba Součka, jsme však dokázali pouze remizovat s Říčany. Havlíčkovu Brodu jsme nejtěsnějším rozdílem podlehli.

Tato jediná prohra nás odsunula na páté místo ve skupině a odsoudila nikoli k boji o medaile, ale k urputnému zápolení o udržení.
Naštěstí se nám do závěrečných bojů počítají výhry s družstvy Teplic a Nového Bydžova i remíza s Říčanskými, takže šance na udržení jsou slušné.
Nejúspěšnějším hráčem našeho týmu byl Michal Šrejber, docílil 5 bodů.O bod méně uhráli Tomáš Kraus a Eliška Johnová, 3 body nasbíral Petr Tázlar s Jiřinou Prokopovou. Dva velice cenné body přidal hlavní muž týmu, Jakub Souček, s jednou výhrou a jednou remízou se musil spokojit Jakub Šafařík, bez bodu zůstal jeho bratr Kamil. Ten je však  nejmladší a jeho chvíle teprve přijdou.

Velký dík patří Ing. Evženu Gonsiorovi , který se věnoval naší přípravě.


jj