Hořicko - Sport - Šachy - Šachisté Jiskry Hořice pátí v ČR ! Neděle 2. dubna 2023 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
30.4.2009 - šachový oddíl
Šachisté Jiskry Hořice pátí v ČR !

O posledním dubnovém víkendu vyvrcholily ligové a extraligové soutěže mládeže závěrečnými koly. Nejlepších šestnáct týmů z celé ČR se sjelo změřit své síly v nádherném prostředí mosteckého hotelu Cascade. Nechyběli zde ani mladí šachisté Jiskry Hořice.

Po vynikajícím výkonu v základní části, kdy dlouho vedli a nakonec, po zaváhání v posledním kole, skončili ve skupině druzí, přijeli s ostatními bojovat o medaile.
Důkladnou přípravu na vynikající soupeře z Moravy poněkud narušil úraz Elišky Johnové, která musela, proti všem plánům, sledovat mostecké boje pouze v on line přenosu z domova.

I v poněkud improvizované sestavě podali Hořičtí skvělý výkon a dvěma vítězstvími, s družstvy Orlové a Havířova, se dostali na medailovou pozici. Ve zbylých dvou zápasech však, po dlouhém a vyrovnaném boji, podlehli favoritům z Brna a Frýdku-Místku.

Za skvělý výkon zaslouží pochvalu a poděkování Michal Šrejber, který získal na první šachovnici 5,5 bodu z 11 a byl pouze krůček od vítězství s nejlepším hráčem soutěže, IM Vojtou Plátem, Tomáš Kraus, který na druhé šachovnici získal 7 bodů z 11, byl jedním z našich nejproduktivnějších hráčů, spolu s Jakubem Šafaříkem (7/11), který zazářil zejména v posledním zápase s Frýdkem, Ondřej Hubáček (5/10), který na třetí šachovnici jediný dokázal uhrát celý bod s vítězi z Brna, Jiřina Prokopová (6/10), která byla okrasou našeho družstva a že umí i šachy, předvedla zejména v posledním zápase, nádherným matovým útokem, David Dvořák (3/5),který byl solidní oporou, Petr Tázlar (3,5/5), jehož forma strmě vzrůstá a v příští sezóně určitě nezůstane náhradníkem a Eliška Johnová (2/2), která sice nastoupila jenom dvakrát, zato však v obou partiích s přehledem zvítězila.

Velikou zásluhu na skvělém výsledku družstva má muž, stojící trochu v pozadí, Ing. Evžen Gonsior, nejezdící s družstvem na zápasy, zato však vše z povzdálí bedlivě sledující a usilovně pracující na vynikající přípravě všech členů týmu. Takové, po níž dokázali hrát vyrovnané partie s papírově silnějšími soupeři v individuální péči špičkových trenérů.

Jemu patří veliký dík nás všech.
JJ.