Hořicko - Sport - Šachy - Hořičtí šachisté v čele extraligy dorostu Neděle 25. února 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořičtí šachisté v čele extraligy dorostu

První říjnový víkend znamená již mnoho let start extraligy dorostu, nejvyšší republikové soutěže mladých šachistů.

Úvodní kola se odehrávala ve Vlašimi a Frýdku-Místku. Po loňském pátém místě odjížděli šachisté Jiskry Hořice do Vlašimi s cílem co nejlépe zahájit a pokud možno neprohrát. To se také podařilo!

V prvním kole smetli nováčka soutěže, TJ Union Plzeň, nečekaně vysoko 6:0. Druhé kolo znamenalo křest ohněm. Hořické družstvo čekal dlouholetý účastník a horký favorit soutěže, ŠK Sokol Klatovy. V tomto zápase se v plné výši projevila síla přípravy s ing. Evženem Gonsiorem, naším nejzkušenějším trenérem, jemuž patří velký dík a obdiv. Hořičtí postupně přehrávali v důkladně připravených pozicích své silnější a zkušenější soupeře. V konečný výsledek 4:2 doufal před zápasem málokdo z nás. Ve třetím utkání, s papírově slabšími soupeři z TJ Sokol Údlice, to vypadalo, jako bychom s Klatovskými vystříleli veškerou munici. Než jsme se nadáli, prohrávali jsme po zcela nečekaném průběhu 1:3 a jen zázrakem, a možná také díky tomu, že naši soupeři na zbylých dvou šachovnicích se více soustředili na nabídky remízy, než na dění na šachovnici, se nám podařilo udržet celkovou remízu 3:3.

V posledním zápase, s oproti loňsku silně oslabeným ŠK Most, již k žádnému nečekanému zvratu nedošlo a po vítězství 5:1 jsme si mohli po první čtvrtině soutěže zapsat na konto pěkných 10 bodů, se kterými jsme se ocitli v čele.

Ještě zdaleka však není dobojováno. Ve druhé čtvrtině soutěže nás ještě čekají celky TJ Desko Liberec, SK Oáza Praha a TJ Spartak Vlašim, které jsou po první části soutěže v těsném závěsu za námi a utkání s nimi rozhodně nebudou lehká. Doufejme, že hořičtí hráči a hráčky v nich podají alespoň takový výkon, jaký podávali dosud.

Zisku plných čtyř bodů ze 4 dosáhli Jakub Šafařík a Eliška Johnová, 3 body uhrál na 1. šachovnici Michal Šrejber, 2,5 bodu docílili Petr Tázlar a Kristýna Sabolová, dva body uhrál Tomáš Kraus. (jj)