Hořicko - Sport - Šachy - Úspěch hořických šachistů na MČR juniorů Neděle 2. dubna 2023 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
17.9.2010 - šachový oddíl
Úspěch hořických šachistů na MČR juniorů

Od pátku 10. do neděle 12. září se uskutečnilo v Havlíčkově Brodě MČR juniorů v rapid šachu. Mezi 96 účastníky byla i šestičlenná výprava hráčů a hráček Jiskry Hořice. V těžké konkurenci české šachové špičky se našim podařilo vybojovat čtyři medaile! O všechny se zasloužila Kristýna Sabolová, která byla 3. dívkou celkově, 3. do 20 let, 2. do 18 let a 1. do 16 let. Elišce Johnové rychlé tempo příliš nevyhovovalo a ač získala pouze o bod méně než Kristýna, obsadila mezi děvčaty do 16 let šestou příčku. Vzhledem k tomu, že měla hrát v Klatovech čtrnáctky a dobrovolně si vybrala silnější turnaj, zaslouží i její umístění uznání. Z chlapců byl Jára Flašar 13. mezi šestnáctiletými, Michal Šrejber 15., Jakub Šafařík 33. a Petr Tázlar 34. mezi osmnáctiletými.

Ve velice vyrovnaném turnaji družstev se nám dařilo ještě více, dlouho jsme vedli, dokonce i před favorizovaným Frýdkem, slabší výkon v závěru turnaje nás však odsunul až na šestou příčku. Od třetí nás dělil pouze jediný bod skóre, od druhé dva.

Jediným dalším zástupcem z Královéhradeckého kraje mimo hráčů Jiskry Hořice byl talentovaný Martin Šedivý z Nového Bydžova, naše nová posila do KP družstev dospělých. Obsadil 7. místo mezi šestnáctiletými a v posledním kole pěkně porazil Petra Tázlara, kterého prohra velice mrzela, protože nás stála bronz v soutěži družstev.

Turnaj byl těžký zejména pro ty mladší, protože všichni hráli v jedné skupině.


Všem přejeme mnoho úspěchů v nadcházející sezóně. Hořičtí hrají již čtvrtým rokem nejvyšší soutěž dorosteneckých družstev, extraligu, a bydžovští budou s velmi silným družstvem bojovat o postup do ní.


jj