Hořicko - Sport - Šachy - Tři medaile z Mistrovství České republiky pro hráče Jiskry Hořice ! Pondělí 15. dubna 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
21.3.2011 - šachový oddíl
Tři medaile z Mistrovství České republiky pro hráče Jiskry Hořice !

Letošní MČR v šachu mládeže se konalo již potřetí v hotelu Dlouhé Stráně na úbočí Jeseníků. Na 600 nejlepších mladých šachistů a šachistek přijelo změřit své síly v bojích o tituly.

Jiskru Hořice reprezentovali Tomáš Kraus v kategorii H 16 a Eliška Johnová s Kristýnou Sobolovou v kategorii D 16. Všichni tři patří k dlouholetým oporám Jiskry Hořice v extralize dorostu i soutěžích dospělých.

Tomáš zatím neměl příliš štěstí v nejvyšších soutěžích jednotlivců, letos však nenechal nikoho na pochybách, že na medaili má. V závěrečném finiši se bodově dotáhl na vynikajícího Tadeáše Kriebela z BŠŠ Frýdek-Místek, na pomocné hodnocení však zůstal těsně za ním.
Stříbro je vynikajícím úspěchem.

Děvčata podle nasazení sice nepatřila k adeptkám na medaile, kdo však sleduje dlouhodobě jejich výsledky, dokázal si spočítat, že budou chtít promluvit do celkového pořadí.

Kristýnka svým klidným, pevným stylem bez jediné prohry získala 6 bodů a s přehledem obsadila třetí místo. Eliška svým nekompromisním stylem docílila celkem šesti výher, nejvíce ze všech hráček této kategorie, dvakrát však musila kapitulovat. Ve druhém kole se jí s dlouholetou soupeřkou a kamarádkou Janou Maříkovou příliš nevydařila příprava a rychle prohrála. Úžasným finišem, ve kterém získala 4,5 bodu z 5 s papírově vesměs silnějšími protihráčkami se opět dotáhla na čelo, dokonce získala půlbodový náskok, pak však přišla studená sprcha v osmé partii, kterou hrála jako vyměněná. Marně jsme čekali na brilantní kombinace, které předvedla v minulých kolech. Zřejmě se projevilo vyčerpání. Po unaveném výkonu nestihla dopočítat soupeřčin vtipný manévr a musila kapitulovat v koncovce, která byla s největší pravděpodobností remízová. Výhra v devátém kole již stačila pouze na to, aby se bodově dotáhla na vedoucí Janu Maříkovou, na pomocné hodnocení však skončila druhá. I stříbro je velice pěkný kov. Obzvláště uvážíme-li, že je to v její krátké šachové kariéře již šestá medaile, kterou v této soutěži pro Jiskru Hořice vybojovala.

Hořičtí šachisté nejen příkladně reprezentují, sami turnaje pořádají. Již příští sobotu, 26.března, proběhne ve školní jídelně Krajský přebor mládeže v Rapid šachu, o víkendu 9. a 10. dubna pořádají v sokolovně Krajský přebor mládeže v praktickém šachu, 1. května se rovněž v sokolovně uskuteční KP v Rapid šachu dospělých, 14. května turnaj dvojic a šachová sezóna vyvrcholí 4. června tradičním Turnajem Špuntů.

Na všech turnajích bude i doprovodná kategorie pro všechny příznivce, kteří si budou chtít zahrát.

Všechny turnaje se konají za podpory města Hořice a dalších sponzorů, kterým tímto děkujeme.

Více informací naleznete na stránkách šachového oddílu, případně KHŠS ( sachyhorice.wz.cz nebo chess.cz/kraje/khss).


jj