Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

stáhnout
[CNW:Counter]
11.4.2011 - šachový oddíl
Hořičtí šachisté druzí v ČR!

5. a 6. dubna proběhlo v malebném jihočeském Štědroníně republikové finále přeboru středních škol v šachu. Královéhradecký kraj byl zastoupen družstvy gymnázií J.K. Tyla Hradec Králové a Hořice. Obě družstva bojovala po celou dobu na špici. Poslední kolo je svedlo k vzájemnému duelu, ze kterého vyšli vítězně Hořičáci. Vítězství je posunulo na druhou příčku v celkovém pořadí. Zopakovali tak úžasný výkon družstva ZŠ Na Daliborce z roku 2002, kdy hráči Beneš, Hrouda, Souček, Tulka a Vedra dosáhli téhož umístění v Přerově mezi družstvy z I. stupně ZŠ. Jediný Jakub Souček byl členem obou těchto družstev. Letos mu dopomohli vesměs rovněž hráči z Daliborky, Petr Tázlar, Jakub Šafařík a Lukáš Vaníček.

Zatímco velcí šachisté hájili barvy města v Jižních Čechách, malí se mohli utkat na krajských přeborech mládeže.

Dva z nich proběhly v Hořicích. 26. března Rapid ve školní jídelně, zúčastnilo se na 50 hráčů a hráček do 14 let, nejvíce se dařilo Tomáši Ptáčkovi, Vojtěchu Wagnerovi, Filipu Šolcovi, Lence Rojíkové a Aničce Vítové ( všichni z Hradce Králové), kterým se podařilo vybojovat tituly krajských přeborníků a přebornic. Domácí Vojta Kykal byl druhý, Kamil Šafařík šestý. O dva týdny později, 9. a 10. dubna, bojovali v hořické sokolovně chlapci a dívky o tituly krajských přeborníků a přebornic v praktickém šachu do 16 let.
Nejvíce se dařilo Pavlu Horníčkovi, který si kromě trofeje pro vítěze odvezl do Rychnova i putovní pohár. Kategorii do 14 let vyhrál Jiří Gregor, nejúspěšnějšími dívkami byly Lenka Rojíková, Kateřina Skybová a Anna Vítová. Domácí Kamil Šafařík obsadil mezi šestnáctiletými krásné třetí místo a vybojoval postup na Mistrovství Čech.