Hořicko - Sport - Šachy - Čtyři poháry z MČR mládeže v rapid šachu pro Jiskru Hořice Neděle 2. dubna 2023 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
7.7.2011 - šachový oddíl
Čtyři poháry z MČR mládeže v rapid šachu pro Jiskru Hořice

O prvním prázdninovém víkendu vyrazili někteří z nás na dovolenou, nejlepší šachisté a šachistky do 20 let z celé ČR do Světlé nad Sázavou, dějiště letošního Mistrovství České republiky. I v tomto netradičním termínu se jich sjelo přes 50, aby se utkali o tituly mistra a mistryně ČR do 20, 18 a 16 let v rapid šachu.

Hořická výprava ,letos oslabená o dva nejsilnější hráče, Míšu Šrejbera a Tomáše Krause, kteří si vybrali silný turnaj v Náchodě, kam jezdí v létě trénovat již řadu let, čítala pouhé čtyři hráče - Petra Tázlara, Jakuba Šafaříka, Elišku Johnovou a Járu Flašara. Přesto jsme jeli s cílem nějaký ten pohár vybojovat, zejména ve družstvech, kde nám loni těsně unikl.

Od prvních kol to vypadalo slibně. V družstvech s námi udrželi krok pouze borci z Boršic, kteří letos hráli ve skutečně hvězdné sestavě. Mezi jednotlivci byla konkurence těžší. Ani jeden z našich nepatřil k papírovým favoritům, přesto se nám podařilo bojovat po celý turnaj v první polovině startovního pole a získat v celkovém pořadí 5., 7. a 11. místo.

Úžasný byl výkon Petra, který do posledního kola bojoval o medaile, a Járy, jehož výkonnost roste každým dnem. Obsadil sedmé místo celkově a druhé mezi šestnáctiletými.

Na rozdíl od Járy Elišce rychlé tempo příliš nevyhovuje. Názorně předvedla, dokonce hned ve dvou partiích, že i s přidávaným časem lze ve výrazně lepší pozici „spadnout“. Přesto jí její výkon stačil na třetí místo mezi dorostenkami a vítězství v „šestnáctkách“.

I Kuba, podobně jako ostatní, sehrál několik vynikajících partií s hráči české špičky a nemusí se za svůj výkon a jedenácté místo v celkovém pořadí stydět.

Kromě hráčů Jiskry Hořice se z Královéhradeckého kraje účastnili ještě Martin Šedivý ( 5 bodů 21. místo) a Aneta Žitná ( 3. mezi dívkami do 16 let – její 1. pohár z MČR).

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v Pardubicích, na otevřeném ME amatérů.


jj