Hořicko - Historie - Bude vydávání pokračovat ? Čtvrtek 20. června 2024 
Historie
 Domov v kopcích
 Osobnosti Hořicka


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
10.5.2011 - Redakce
Bude vydávání pokračovat ?

Poklepáním myši na obrázek se obrázek zvětší Nad 2. letošním číslem vlastivědné čítanky Pod Zvičinou jsem si uvědomil vážnost ohrožení jejího vydávání.

Vydavatelem je totiž Gymnázium a SOŠ Hořice, jehož v nejbližší době čeká slučování s dalšími dvěmi hořickými školami. Reorganizace hořických škol vyvolaná snahou uspořit jistě povede i k redukci počtu pedagogů. Zůstane redakční tým v čele se šéfredaktorem PhDr. Janem Tomíčkem zachován ?

Obnovené vydávání čítanky Pod Zvičinou bylo povoleno v roce 1995. Za tu dobu si vybudovalo širokou obec vděčných čtenářů, kteří se těší na každé nové číslo. Redakce se za tu dobu "profesionalizovala" z hlediska kvality tiskoviny. Měřeno hmotně však zůstali nadšenými amatéry. Na přípravě každého čísla se podíleli i studenti gymnázia, pro které to byla zajímavá cesta k seznámení s dějinami obecně, zvláště pak s historií rodného kraje. V našem okolí neznám žádný podobný případ, kdy by škola (vč. vysokých) vydávala obdobné periodikum s tak kvalitním textovým i grafickým obsahem. Společně si přejme, aby časopis Pod Zvičinou přežil nastávající složité období. Měl by, protože není nikdo, kdo by jej zastoupil.

Z.Zatloukal