Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Nulový zisk za bojovnost hořických fotbalistů

Hořice – Týniště n. O. 0:1 (0:0)
ŽK: 2:4
sestava Hořic: Dvořák – Paroulek, Rychtera, Vítek – Kulhánek Jiří, Novák, Kulhánek Viktor (Palm), Trejbal – Jančák, Nečesaný, Pour (Langr)

Hořice i Týniště nutně potřebovali vyhrát, i když z rozdílných důvodů. Hořice k záchraně a Týniště k bojům o postup. Aspirant postupu Týniště si po celé utkání udržovalo mírnou územní převahu. V prvním poločase si ale hosté vypracovali jen dvě výrazné šance. Nejdříve hned ve 2. minutě asistent rozhodčího pustil hostujícího útočníka v ofsajdu do samostatného nájezdu na Dvořáka. Ten poprvé (rozhodně ne naposledy) své spoluhráče podržel. A další vyloženou šanci neproměnili hosté ve 20. minutě. Jinak ostatní příležitosti s větším či menším vypětím odvrátila dobře hrající obrana Hořic. Více příležitostí skórovat si celkem překvapivě vypracovali domácí. Do vyložené šance se dostal po čtvrthodině hry Jančák, ale neprostřelil povyběhnuvšího brankáře hostů. A stejně tak neskončila brankou ani střela Jiřího Kulhánka, který trefil jen boční síť.

I ve druhém poločase se hrál pohledný fotbal s šancemi na obou stranách. Hned po nástupu z kabin opět podržel Hořice Dvořák, když kryl nebezpečnou přízemní střelu z 15 metrů. Akce obou mužstev často končily na hranici pokutového území nebo střelbou z větší vzdálenosti. Výjimkou byla střela hostujícího hráče z malého vápna mimo a průnik Paroulka po pravé straně, jehož zpětná přihrávka našla v pokutovém území hostů Nováka. Tomu ale jeho střelu bez přípravy zblokoval obránce. V 70. minutě přišel rozhodující okamžik, když rychlý brejk Týniště skončil krásnou střelou z 25 metrů přesně do pravé šibenice Dvořákovy branky – 0:1. Hořice i nadále bojovaly. po průniku Jančáka Týniště se domácí hráči i diváci dožadovali penalty, ale přesný rozhodčí odpískal pouze faul metr před pokutovým územím. O chvíli později přímý kop Nováka vyrazil hostující brankář na rohový kop a po přímém kopu Viktora Kulhánka nastal v pokutovém území Týniště chaos – po tvrdé srážce hostujícího brankáře s hlavičkujícím Paroulkem domácí hráči ani natřikrát neprotlačil odražený míč do sítě. Na druhé straně předvedl Dvořák další skvělý zákrok, když vyrazil další střelu mířící do růžku jeho branky. Hořice měly snahu a v závěru už hrály vabank, ale kromě dvou nepřesných přímých kopů a několika rohů se již do žádné výrazné šance nedostaly.

Domácí hráči podali velmi dobrý bojovný výkon, ale tři body si nakonec odvezli šťastnější hosté.

dorost Hořice – Milíčeves 6:2 (2:2)
branky Hořic: Vik 2, Kulhánek Jakub 2, Nečesaný, Uher
Hořičtí dorostenci sice inkasovali v 1. i 45. minutě prvního poločasu, jinak ale drželi otěže zápasu ve svých rukou a předváděli pěkný fotbal. Navíc se jim nadmíru vydařil nástup do druhého poločasu, když brankami ve 46., 47. a 54. minutě poslali hosty definitivně do kolen.