Hořicko - Sport - Fotbal - Hekťák Hořice druhý na pardubickém Sharp Cupu Pondělí 20. května 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
11.7.2003 - Jan Paroulek
Hekťák Hořice druhý na pardubickém Sharp Cupu

V sobotu 5. července se již potřetí zúčastnil FC Hekťák Hořice pardubického turnaje v malé kopané Sharp Cup. Při první účasti v roce 2001 obsadil Hekťák třetí místo a v loňském ročníku s přehledem zvítězil, takže letos jel proti dalším sedmnácti týmům vítězství obhajovat.

Hekťák projel základní skupinou jako nůž máslem a hladce postoupil z prvního místa do dalších bojů. Hekťák - Popkovice 3:0, Hekťák - Nedcon 3:0, Hekťák – Aigos 5:2, Di.-Ko. Žraloci 2:1 a Hekťák - Bazalka 2:2.

Ve čtvrtfinále Hekťák narazil na Mordyje Klášterec. Herně sice měl navrch, ale na každé straně se ujala jedna střela, a tak musel po výsledku 1:1 rozhodnou penaltový rozstřel. Erben, který na turnaji zastoupil zraněného Bartoníčka, skvěle kryl první dva pokusy Klášterce. A protože střelci Hekťáku Paroulek a Hrůza se nemýlili, byl postup do semifinále skutečností.

Semifinálový duel Hekťáku s J.F. Slovan nabídl asi nejdramatičtější okamžiky celého turnaje. Hekťák měl drtivou převahu, ale soupeřův brankář předváděl neskutečné zákroky a likvidoval stoprocentní šance Hekťáku jako na běžícím pásu (3× Hrůza, Rusín, Paroulek…). A tak stačily dva rychlé protiútoky a Slovan vedl 2:0. Těsně před poločasem vykřesal Hekťáku naději Paroulek střelou do prázdné branky. I po změně stran Hekťák tlačil, ale stačila jedna chyba a opět prohrával o dvě branky 1:3. Paroulek znovu snížil na rozdíl jediné branky a potom již přišly chvíle nejlepšího hráče turnaje Rusína, který dvěmi brankami dokonal skvělý obrat skóre na 4:3 pro Hekťák.

Ve finále se tak utkala dvě nejvýše nasazená mužstva – Hekťák Hořice, který jako první mohl v patnáctileté historii obhájit vítězství, a WT Antimuf, který letos vyhrál přebor Pardubicka v malé kopané a celým procházel zcela bez zaváhání. Vedení se ujal WT Antimuf brankou Šmerala. Záhy mohl vyrovnat Paroulek. Po největší šanci Hekťáku celého finále sice natřikrát překonal brankáře soupeře, ale protlačit míč až do branky i přes obránce se mu již nepodařilo. Ve druhém poločase se nejlepší střelec turnaje Šmeral trefil ještě dvakrát a ač Hekťáku šance nechyběly (Rusín, Hron), skončilo utkání vítězstvím WT Antimufu 3:0.

Hekťák tedy i při třetí účasti skončil „na bedně“. Výborné výkony podával zejména Tomáš Rusín (vyhlášen nejlepším hráčem turnaje) i v brance zaskakující Josef Erben, který zazářil zejména při penaltovém rozstřelu. O úspěch se postarala tato sestava: Erben – Paroulek, Svoboda, Nečesaný – Rusín, Hrůza a Hron.