Hořicko - Sport - Fotbal - Ty závěry poločasů… Pondělí 20. května 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
5.9.2003 - Jan Paroulek
Ty závěry poločasů…

Předměřice – Hořice 2:0 (1:0)
branky: 40. a 88. Podlipný
sestava Hořic: Žižka – Procházka, Rychtera, Novák, Paroulek – Poláček (Kočí), Kulhánek Jiří, Rozsévač (Kulhánek Jakub), Kazda – Nečesaný (Štefan), Trejbal


Hořice přijely na hřiště jednoho z největších adeptů na postup s několika dalšími vynucenými změnami v sestavě, a to si ještě v průběhu prvního poločasu Rozsévač po jednom zákroku naštípl klíční kost, takže také musel odstoupit ze hry.

Od úvodního hvizdu se domácí hráči pustili do dobývání hořické obrany, která dlouho odolávala i díky několika výborným zákrokům brankáře Žižky. Předměřické trápení s finální přihrávkou a zakončováním nadějných příležitostí ukončil až ve 40. minutě Podlipný střelou po zemi přesně k pravé tyči. Hořice si za prvních 45 minut nevypracovaly žádnou šanci, přesto nebyly zase tak daleko od vstřelení branky, když si domácí brankář zalaškoval s nervy přítomných diváků a po jedné z mnoha malých domů nastřelil přibíhajícího hořického útočníka.

Do druhého poločasu přece jen hosté vstoupili aktivněji a poprvé musel i zasahovat domácí brankář, ale Paroulkova hlavička po centru Trejbala mířila přesně doprostřed branky. I po změně stran byly Předměřice lepším týmem, ale tlak již nebyl tak drtivý. Navíc domácí hráči neproměňovali mnohé slibné příležitosti, a tak se na jejich kopačky vkrádalo víc a víc nervozity. Srovnat skóre mohl výborně hrající Novák, který se probil až do pokutového území, ale následovala jeho střela nad. Definitivně uklidnil nervózní domácí opět Podlipný, který s přehledem zakončil brejk, jemuž předcházel evidentní ofsajd (rozhodčí raději neviděl?). V poslední minutě se ještě do šance dostal Jiří Kulhánek po narážečce s Novákem, leč jeho pohotová střela letěla těsně nad.

V dosti tvrdě hraném utkání lze z hořických hráčů vyzdvihnout především Nováka, Rychteru a brankáře Žižku, o které se rozbíjela většina předměřických ofenzivních akcí.


Jan Paroulek