Hořicko - Sport - Fotbal - Favorit v Hořicích nezaváhal Čtvrtek 20. června 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
24.9.2003 - Jan Paroulek
Favorit v Hořicích nezaváhal

Hořice – Dvůr Králové n. L. 0:3 (0:1)
branky: 33. Kilevník, 80. Barbarič, 90. Višňovský z pen.
ŽK: Langr, Novák, Jančák, Trejbal – Novák
sestava Hořic: Žižka – Procházka, Rychtera, Jančák, Langr – Kulhánek Jan (60. Poláček), Paroulek, Novák, Trejbal,  Kulhánek Jiří – Kulhánek Jiří (75. Uher), Pour


První nebezpečná situace utkání vznikla ve 13. minutě před hořickou brankou po standardní situaci. Nejlépe se zorientoval Beneš, ale jeho střela skončila v Žižkově náruči. Na druhé straně kontroval Trejbal taktéž střelou z přímého kopu, ale branka mu byla malá. Ve 31. minutě se hosté ocitli v další výrazné šanci, ale akrobatický pokus Višňovského skončil těsně nad. Až ve 33. minutě se favorizovaní hosté konečně dočkali. Po standardní situaci se napodruhé dostal míč k neobsazenému Benešovi, který předložil Kilevníkovi prázdnou branku jako na zlatém podnosu. Ten nezaváhal a svoji (ofsajdovou?) pozici zužitkoval ve vedoucí branku hostů. Domácím hráčům rozhodně nelze upřít snahu, ale královédvorský brankář Tomek mnoho práce neměl. V podstatě jeho pozornost zaměstnával pouze Trejbal svými rohovými kopy. Ve 35. minutě Novák přihrál Paroulkovi a ten bez přípravy vystřelil. Tomek střelu podcenil, a tak se od něj míč odrazil, ale v blízkosti se nenacházel žádný hořický hráč, aby jeho chybu potrestal. Ve 41. minutě mohli hosté své vedení zvýšit, ale Kilevník tentokrát svoji šanci prováhal. Když se již obě mužstva chystala do kabin, probil se Pour přes tři hráče až do pokutového území a ideálně přihrál Jiřímu Kulhánkovi před prázdnou branku, jenže ten zívající branku z metru překopl!

Do druhého poločasu vstoupili hořičtí hráči s vůlí zvrátit nepříznivý vývoj utkání. Nejvíce byl vidět Novák, který ihned po rozehrání zakončil sólovou akci tvrdou střelou, kterou Tomek s námahou vyrazil. Aktivní byl i Trejbal, ale ani po jeho přihrávce Jan Kulhánek neskóroval. Hrál se pěkný fotbal nahoru–dolů, přičemž s postupujícím časem Dvůr Králové začínal zvyšovat tlak. Dlouho se mu ale nedařilo brejky gólově zakončit. Hořice měly ještě několik šancí vyrovnat, ale Novákův přímý kop připravený Tomek chytil a Trejbalovu zpětnou přihrávku na nabíhajícího Paroulka na poslední chvíli odkopl obránce. A tak, když brankou neskončil ani hlavičkový souboj Paroulka s brankářem Tomkem, po kterém poskakoval míč v bezprostřední blízkosti brankové čáry, vydal se na zteč i stoper Rychtera. Svůj průnik do pokutového území skončil na trávníku po faulu hostujícího hráče, ale marně se domácí hráči i diváci dožadovali penalty. Hořičtí čím dál více otevírali hru ve snaze vyrovnat, čehož Dvůr Králové využil v 80. minutě, když se Barbarič uvolnil na hranici pokutového území a trefil pravý horní roh Žižkovy branky. V poslední minutě ještě Brejcha pronikl do pokutového území Hořic, kde ho zastavil až faul a nařízený pokutový kop Višňovský s klidem proměnil.

Utkání proběhlo za výborné divácké kulisy fanoušků Hořic i Dvora Králové. Hosté byli sice po celé utkání lepším týmem, ale porážka o tři branky je přece jen pro Hořice krutá.