Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Hořice – Červený Kostelec 2:2 (2:1)
Branky Hořic: 25. Novák z pen., 45. Paroulek
ŽK: 3:2
sestava Hořic: Žižka – Paroulek, Rychtera, Kulhánek Viktor – Kulhánek Jiří (Poláček), Jančák (Kulhánek Jan), Novák, Trejbal – Pour, Nečesaný (Haman), Uher

Důležité utkání mužstev ze suterénu tabulky oblastního přeboru začali o něco lépe hosté, ale v 10. minutě zahrával Trejbal rohový kop a hostující brankář si svým prvním nejistým zákrokem málem srazil míč do branky. Na brankové čáře ho naštěstí pro Č. Kostelec zastoupil spoluhráč, který míč odkopl do bezpečí. Ve 14. minutě přetáhl Viktor Kulhánek centr na zadní tyč, Novák pohotově vrátil hlavou zpět před branku na naběhnutého Nečesaného, ale jeho hlavička skončila těsně nad. Prakticky vzápětí hosté přešli do jednoho z mnoha nebezpečných brejků, který tentokrát zakončili tvrdou střelou z hranice pokutového území. Žižka s námahou tečovanou střelu vyrazil, ale do prázdné branky pohodlně hlavičkoval kostelecký útočník, který tak zúročil své ofsajdové postavení při úvodní střele. Marné byly protesty hořických hráčů a Č. Kostelec se tak ujal vedení. Po úvodní brance byl Č. Kostelec lepší a jen díky zbrklé koncovce hostů a několika pohotovým zákrokům brankáře Žižky svítilo na tabuli stále 0:1. Zpět do utkání se Hořice dostaly v 25. minutě po odvážném průniku Jiřího Kulhánka do pokutového území hostů, kde kostelecký obránce upadl a ve snaze zabránit Kulhánkovi v dalším hraní zahrál úmyslně rukou. Hlavní sudí po konzultaci s asistentem nařídil penaltu a při jejím provedení se ani tentokrát Novák nemýlil – 1:1. Poté se hra přece jen vyrovnala, ale šancí bylo pouze poskrovnu. Až ve 45. minutě zahrávali hořičtí přímý kop, Paroulek se z 25 metrů trefil parádně a domácí hráči tak odcházeli do kabin mnohem spokojenější.

I po změně stran se hra přelévala ze strany na stranu ale s minimem nebezpečných situací před brankami. Hosté nebyli schopni překonat domácí obrannou hráz a hořickým hráčům naopak při útocích vázla kombinace. Až v 65. minutě se o vzruch opět postaral kostelecký brankář. Žižkův dlouhý výkop doskákal až do pokutového území Č. Kostelce, kde dotíral Nečesaný. Hostující brankář zazmatkoval a míč mu vypadl z rukou, přiběhnuvší Uher ale ani nadvakrát jeho chybu nepotrestal. S výjimkou této šance ale již byla aktivita jednoznačně v rukou hostů a v 70. minutě z územní převahy vyústil i vyrovnávací gól. Po chybě uprostřed hřiště došlo k přečíslení domácí obrany a i když i tentokrát postavení střelce branky zavánělo ofsajdem, bylo to 2:2. Hořice se již dostávaly na dostřel kostelecké branky pouze sporadicky, Novákův sólový průnik a střelecký pokus z hranice šestnáctky byl na poslední chvíli zblokován. O několik minut později předvedl Žižka další skvělý zákrok, když zlikvidoval nebezpečný přímý kop. A prakticky vzápětí osamocený kostelecký hráč hlavičkoval z výhodné pozice těsně nad. V závěrečných minutách se Hořice sice dostaly k několika standardním situacím, ale neuspěly v nich, takže utkání skončilo smírným výsledkem.