Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

15.4.2004 - Jan Paroulek
Oblastní přebor ve fotbale

Doudleby – Hořice 2:0 (1:0)
sestava Hořic: Žižka – Pour, Rychtera, Jančák (15. Procházka, 67. Rozsévač), Trejbal – Paroulek, Krátký, Černý, Kulhánek Viktor – Pleskot, Palm

Hořice přijely do Doudleb s cílem bodovat, ale s takovým výkonem si o bodech mohli hostující hráči nechat jen zdát. Již od úvodních minut byli hosté pod silným tlakem, který narušil pouze ojedinělý brejk Hořic ve 12. minutě, který skončil neuznanou brankou Palma. V 15. minutě byl navíc zraněn Jančák, a tak v sestavě hostů došlo k nucenému střídání a přeskupení řad. V 21. minutě se Doudleby po sérii standardních situací přece jen ujaly vedení. Jinak výborný brankář Žižka uspěchal rozehrávku, v podstatě odevzdal míč soupeři, který dokázal rozhozené obrany využít – 1:0. Ihned vzápětí ale Žižka několikrát své spoluhráče podržel při šancích ve 22. až 24. minutě. Domácí byli při chuti a střela z 27. minuty skončila pouze těsně vedle. Drtivý tlak Doudleb, zapříčiněný zejména tragickou souhrou Hořic, vyprchal až ve 30. minutě, kdy nejdříve tísněný Černý vystřelil hodně nepřesně a o chvíli později po rohu V. Kulhánka hlavičkoval Paroulek těsně vedle. Když už se hráči pomalu chystali do kabin, zahrál nejdříve v pokutovém území Hořic domácí útočník rukou (kterou hlavní rozhodčí přehlédl) a při centru nastřelil ruku Poura (kterou hlavní rozhodčí nepřehlédl) – penalta. Tvrdá střela z 11 metrů ale skončila na tyči Žižkovy branky a následné dorážce již Žižka s Rychterou zabránili proniknout do sítě.

Krátce po změně stran se opět vyznamenal Žižka, který vychytal zcela neobsazeného útočníka. V 55. minutě se po ojedinělé kombinaci dostal Palm k nebezpečné střele, ale ta skončila pouze na boční síti. Nejlepším hráčem hostů byl brankář Žižka a vyniknul při likvidaci další vyložené šanci Doudleb v 65. minutě. V 67. minutě nastoupil uzdravený Rozsévač a jeho přítomnost byla ihned znát, zejména se zkvalitnila kombinace a začalo se hrát spíše na polovině domácích. V 70. minutě se právě Rozsévač dostal ke střele z rohu pokutového území, ale domácí brankář byl na místě. V 76. minutě bylo ale již téměř jisté, že Hořice si žádné body neodvezou. Po nedorozumění v hostující obraně se dostal před Žižku domácí hráč, který ale místo střely volil přihrávku na svého spoluhráče a ten míč usměrnil do prázdné branky. Hlavní rozhodčí i jeho asistent na pomezní čáře nereflektovali na protesty poukazující na jasně ofsajdové postavení střelce a branku uznali – 2:0. Necelých deset minut před koncem ještě málem Paroulek vykřesal jiskřičku naděje, ale jeho střela levačkou z 25 metrů po patičce Černého skončila pouze na břevnu doudlebské branky. Naopak v poslední minutě asistent rozhodčího „pustil“ další jednoznačný ofsajd, ale při nájezdu dvou osamocených domácích hráčů Žižku již podruhé zachránila tyč.

Vzhledem k výsledkům ostatních zápasů již opravdu půjde v duelech se Lhotou p. L. a Novým Hradcem o bytí a nebytí, a tak nezbývá než doufat, že se hra hořického mužstva zlepší.