Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Červený Kostelec – Hořice 1:3 (1:0)
branky: 31. Bačkovský – 52. Paroulek, 59. a 83. Černý
ŽK: 2:2
sestava Hořic: Žižka – Kočí, Rychtera, Jančák (70. Poláček), Paroulek – Rozsévač, Palm, Pour, Kulhánek Viktor – Trejbal (46. Krátký), Černý

V přímém souboji o černého Petra oblastního přeboru se utkal Červený Kostelec, který okupuje poslední příčku, s předposledními Hořicemi, které měly na svém kontě o jediný bod více, takže o patřičný náboj utkání bylo postaráno.

Od prvních minut měli navrch domácí, kteří byli důraznější, rychlejší a lépe kombinovali. Červenokostelecký tlak navíc umocňovala často nepřesná rozehrávka Hořic, ze kterých potom vyplývaly náznaky nebezpečí pro Žižkovu branku. Ale kromě dvou nebezpečných rohových kopů, z nichž ten ve 31. minutě Bačkovský zakončil gólovou hlavičkou, měl Žižka minimum práce. Z hořických akcí v prvním poločase stojí za zmínku pouze přímý kop Černého, se kterým si domácí brankář bez problémů poradil, pěkná Pourova individuální akce zakončená střelou doprostřed branky a hlavička Paroulka, která jen těsně minula pravý horní roh domácí branky. Do kabin se tak odcházelo za příznivého stavu pro Červený Kostelec a po téměř jednoznačném průběhu prvních 45 minut asi nikdo z přítomných diváků nebyl připraven na to, co se bude dít po změně stran.

Zejména prvních deset minut druhého poločasu se hra rychle přelévala ze strany na stranu, ale nyní to byli hlavně hosté, kteří tahali za delší konec. A v 52. minutě přišel první zlomový okamžik, když po důrazu Jančáka se dostal k míči Pour a ten předložil téměř ideální přihrávku pro naběhnuvšího Paroulka, který s potřebnou dávkou štěstí srovnal skóre. Takřka vzápětí se Hořicím povedl dokonalý obrat v zápase. Černý ustál souboj s domácím stoperem a zblízka z voleje propálil červenokosteleckého brankáře – 1:2! Role se obrátily a najednou byli na koni hořičtí hráči, kteří si již taktickou hrou veledůležité vítězství pohlídali. Naopak vedení mohli pojistit Paroulek i Pour, kteří své šance neproměnili. Hosté se ale přece jen třetí branky dočkali. V 83. minutě Rozsévač našel dlouhým pasem Krátkého, který sice o míč v souboji přišel, ale k odraženému míči se dostal Černý a z hranice pokutového území obstřelil bránícího hráče i brankáře – 1:3.

Výborný výkon podal zejména Jančák, který po změně stran výrazně oživil útočné aktivity Hořic, a samozřejmě střelec Černý, který za poslední tři utkání stihl již šest gólových zářezů. Velmi dobře zahráli i Pour, Rozsévač a Kočí. Za druhý poločas si ale zaslouží pochvalu celé mužstvo. Hořický tým se tak stoprocentním ziskem z posledních tří utkání odpoutal z poslední příčky a mírně odskočil Novému Hradci a právě Červenému Kostelci.

Hořice – Nová Paka 3:2 (2:2)
branky: 23. a 75. Černý, 40. Krátký
sestava Hořic: Žižka – Kočí, Rychtera, Paroulek, Kulhánek Viktor – Rozsévač, Palm (Jančák), Pour, Krátký – Trejbal, Černý

Utkání nezačalo pro domácí šťastně. Již v 5. minutě se totiž hostující útočník zmocnil míče po špatné přihrávce a samostatný nájezd na Žižku s přehledem zakončil vedoucí brankou – 0:1. Hořicím chvíli trvalo, než se ze šoku vzpamatovaly, ale ve 23. minutě díky střele Černého po přiťuknutí Palma srovnaly skóre. Krátce před přestávkou doputoval míč po ose Pour–Paroulek ideální kolmicí ke Krátkému, který vstřelil svoji premiérovou branku v hořickém dresu – 2:1. Takřka vzápětí hosté málem vyrovnali, ale Paroulek vyhlavičkoval míč z prázdné branky. Rozhodčí se již chystal odpískat poločas, když Paroulek v souboji nešťastně prodloužil nakopnutý míč k levé tyči Žižkovy branky a stav byl opět srovnaný.

Ihned po rozehrání druhého poločasu se hosté dostali do čisté brankové příležitosti, ale Žižka zázračně zachránil. I po změně stran se hrál zajímavý fotbal, jen branek ubylo. O tu jedinou se v 73. minutě postaral Pavel Černý, který zblízka prostřelil hostujícího brankáře. Gólovou pojistku měl na noze Paroulek, ale jeho střelu novopacký brankář skvělým zákrokem zneškodnil. A tak se domácí museli strachovat do poslední minuty, kdy se v čisté šanci ocitli dva hostující hráči, ale pletli se sobě navzájem natolik, že situace brankou neskončila.

Vynikající výkon podal brankář Žižka, který své mužstvo opravdu podržel. Zdatně mu sekundovali Pour, Rozsévač a Černý.

Hořice – Libáň 5:2 (4:0)
Branky Hořic: 1. a 10. Černý, 24. a 45. Palm, 70. Pleskot
sestava Hořic: Žižka – Kočí (55. Krátký), Rychtera, Paroulek, Kulhánek Viktor –Rozsévač, Palm, Pour, Trejbal – Pleskot (75. Procházka), Černý

Utkání začalo pro domácí fantasticky. Již po několika vteřinách se po bleskové kombinaci dostal míč až k Černému, který bez váhání vstřelil vedoucí branku. Hořice byly i nadále jednoznačně lepší a v 10. Černý a ve 24. minutě Palm přidali další branky. Těsně před odchodem do kabin vstřelil i Palm svoji druhou branku v utkání a vše vypadalo jednoznačně.

Po změně stran z hostujících hráčů ale spadla neviditelná deka a najednou začali být nepříjemným soupeřem. Brzy navíc snížili na 4:1, hořičtí hráči znervózněli a jejich kombinace již nebyla tak lehkonohá. Klid na jejich kopačky přinesla až branka z 60. minuty. Čtvrt hodiny před koncem sice nejlepší hráč hostů Bányácski překrásně snížil střelou z přímého kopu na 5:2, ale v závěru utkání již žádná branka nepadla a Hořice vydolovaly veledůležité tři body na cestě k záchraně.