Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Bazén a divadlo Pondělí 30. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Bazén a divadlo

Především dvě hlavní stavby v Hořicích spolykají letos většinu peněz plánovaných na investice. Na dokončení výstavby plaveckého bazénu a obnovy secesního divadelního sálu v prvním patře radnice letos půjde kolem čtyřiadvaceti milionů korun. Dokončení obou těchto projektů je podřízen i celkový rozpočet města, jehož konečnou podobu by měli zastupitelé projednávat v pondělí (21.2.) na veřejném zasedání v přísálí kulturního domu Koruna. Schůze začíná v 16 hodin.


5.1.2005 - MFDnes 5.1.2005
Hořice se dočkají krytého bazénu

Obyvatelé Hořic se budou moci příští rok poprvé vykoupat v novém krytém bazénu se čtyřmi pětadvacet metrů dlouhými dráhami.

„Stavební práce jsou prakticky hotové a nyní se pracuje na vnitřním vybavení včetně montáže nerezové bazénové vany. Bazén by měl být hotov v květnu a s jeho otevřením pro veřejnost počítáme na konec léta,“ informoval tajemník hořické radnice Jaroslav Vais.

Otevření nového bazénu završí přeměnu bývalé kotelny na sídlišti Pod Lipou v moderní sportovní areál. V objektu už mohou lidé z Hořic více než rok využívat moderní čtyřdráhovou kuželnu, saunu, kurt na squash a občerstvení. Bazén by měl stát zhruba pětačtyřicet milionů korun, takže celkové náklady na výstavbu sportovního areálu se přiblíží osmdesáti milionům korun.

13.7.2004 - MF DNES 3.7.2004
Hořice opraví divadelní sál

Secesní divadelní sál v prvním patře radnice v Hořicích, který je kvůli špatnému stavu už léta uzavřen, se v letošním roce konečně dočká rekonstrukce. Síň se sto čtyřiceti místy k sezení chce radnice po opravě využívat k veřejným zasedáním zastupitelstva i při různých slavnostních příležitostech.

„Na kompletní rekonstrukci divadelního sálu v budově radnice, který je zapsán na seznamu nemovitých kulturních památek, jsme dostali dvacetimilionovou státní dotaci. Peníze použijeme na nutné opravy, na restaurování původní výzdoby a vybavení i na pořízení nových sedadel a instalaci kvalitní zvukové a světelné aparatury,“ uvedl tajemník hořické radnice Jaroslav Vais.
Připravovaná oprava divadelního sálu bude součástí náročné rekonstrukce historické budovy radnice, na které město pracuje už deset let. Po otevření hlavní části objektu se vstupem z náměstí se stavbaři vloni přemístili do jeho zadního traktu, který kompletně vybourali a zachovali z něj pouze obvodové zdi, do nichž postupně vestavějí nové kancelářské prostory.

„Letos chceme v rekonstrukci pokračovat, opravit divadelní sál a příští rok dokončit zbytek prací, aby od začátku roku 2006 mohla na radnici začít úřadovat většina odborů včetně těch, které dnes sídlí na našem odloučeném pracovišti v Žižkově ulici. Pro občany města to bude významná změna k lepšímu, protože si potom většinu svých záležitostí budou moci vyřídit na jednom místě,“ sdělil tajemník.

Poslední etapa rekonstrukce hořické radnice má zahrnovat vybudování menší pasáže s jedním či dvěma obchody a dalším výtahem. „Průchod, který by měl spojovat náměstí s Jungmannovou ulicí, ještě čeká na podrobné projekční zpracování. Pokud skutečně vznikne, bude to první pasáž ve městě,“ dodal Vais.

Ivan Truhlička