Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - V Hořicích rozhodnou o stavbě supermarketu Lidl Neděle 5. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
13.6.2005 - MFDnes 13.6.2005
V Hořicích rozhodnou o stavbě supermarketu Lidl

V Hořicích zřejmě brzy vyrostou dva nové supermarkety. Naproti autobusovému nádraží začne za několik týdnů stavět společnost Plus Discount a dnes odpoledne (13.června) mají zastupitelé rozhodnout o prodeji pozemků firmě Lidl. Ta si pro svoji velkoprodejnu vybrala atraktivní místo vedle zámku v centru města.

Za souhlas se stavbou jen pár kroků od náměstí nabízí obchodní řetězec hořické radnici desítky milionů korun. „Nabídka Lidlu je opravdu velkorysá: dvanáct milionů korun na ruku a zhruba stejná částka na vybudování náhrady městské jídelny, která by musela prodejně ustoupit,“ řekl starosta Ladislav Vrba.

Připustil, že sám zpočátku nechtěl o výstavbě supermarketu v centru Hořic ani slyšet. Postupně však změnil názor a nyní se netají tím, že bude mezi těmi zastupiteli, kteří zvednou ruku pro prodej pozemků. „Jsem přesvědčen o tom, že prodejna Lidl s parkovištěm zvelebí prostor, který bychom sami takto upravit nedokázali. Oslovili jsme architekta, který prosadil výraznou změnu původního návrhu. Vzhled supermarketu po úpravách se od běžných obchodů této firmy v jiných městech značně liší,“ uvedl Vrba.

Střecha hořického Lidlu má být nezvykle členitá a opticky rozdělena na několik částí. Z náměstí by obchod nemělo být vidět. „Schoval by jej rohový dům na náměstí a nová opěrná zeď se zelení v Riegrově ulici. Navrhovanými úpravami a zbouráním jídelny se naopak otevře pohled na zámek,“ popsal Vrba.

Radnice už ví, jak by peníze za prodané pozemky využila: na vydláždění okolí kašny a úpravy horní části náměstí, nákup parcel pro bytovou výstavbu či vybudování nového vodojemu. „Šanci na schválení prodeje vidím velkou. Nejméně třináct zastupitelů z jedenadvaceti bude zřejmě pro. A to stačí,“ odhadl starosta.

Očekávaný průběh hlasování se však chtějí pokusit zvrátit zástupci místních obchodníků. „Navrhnu, abychom prodej pozemků zamítli. Tři supermarkety jsou na město s necelými deseti tisíci obyvateli moc. Bude to další rána pro místní obchodníky. Tím spíš, že prodejna má vyrůst v centru města,“ uvedl člen zastupitelstva Václav Šmatolán, který má na hořickém náměstí krámek s knihami, hudebními nosiči a rybářskými potřebami. Vadí mu i to, že se kvůli supermarketu má zbourat historický dům. „Jsem tvrdě proti a část zastupitelů se určitě přidá na moji stranu,“ je přesvědčen zastupitel.

Zatímco o výstavbě prodejny Lidl se rozhodne dnes, o budování supermarketu konkurenčního řetězce Plus Discount už není pochyb. „Měli jsme trochu problémy se získáním stavebního povolení, ale všechno se už podařilo vyřešit. Letos začneme stavět a příští rok na jaře chceme prodejnu otevřít,“ potvrdil zástupce firmy Jiří Pour.