Hlavně opravy rozbitých ulic budou příští rok v popředí zájmu hořické radnice, která se v posledních letech soustředila na dokončení plaveckého bazénu a rekonstrukci jižního křídla radnice, staveb, které spolykaly většinu investičních prostředků.
Přestože se požadavky na rozpočet města teprve shromažďují, právě obnova komunikací a chodníků se už dnes objevuje na prvních místech. „Stěžejními investicemi v příštím roce budou určitě opravy komunikací a chodníků, které byly z důvodu dokončení některých staveb odsunuty na druhou kolej,“ potvrdil vedoucí radnice Jaroslav Vais.
Na seznamu tak figurují například ulice Vrchlického, Žižkova, úprava dolní části náměstí před radnicí a Palackého náměstí, kde by měla pokračovat další etapa výstavby nového průtahu městem. „Vše bude samozřejmě záviset na rozhodnutí zastupitelstva, které vybere jednotlivé akce. Úředníci investičního oddělení připravují stavby do fáze projektové dokumentace, stavebního povolení a položkového rozpočtu. Zastupitelé by tak měli dostat pokud možno co neúplnější informace, aby získali přehled především o cenách,“ uvedl tajemník.
Podotkl, že už dnes eviduje radnice desítky požadavků do rozpočtu na rok 2006, kde se kromě obnovy dopravních sítí objevují většinou investice do infrastruktury a rekonstrukce budov. Jistotu má patrně i výstavba asi sedmdesát metrů dlouhé přístupové komunikace z přivaděče k budoucímu areálu firmy Olpran, s níž město v minulých dnech podepsalo smlouvu na koupi pozemků v průmyslové zóně.
V nejbližších dnech budou obeslány i jednotlivá zařízení a organizace města, aby předložily své návrhy.
„Nový rozpočet bude schvalován počátkem roku 2006, nejpozději do konce února. Na příštím jednání zastupitelstva, které se koná 28. listopadu, bude předložena žádost o schválení rozpočtového provizoria na první měsíce nového roku,“ konstatuje Vais.
Volných prostředků na investice bude mít město podle prvních odhadů kolem dvaceti až třiceti milionů korun, což je méně než v minulých letech. Přitom například jen obnova Vrchlického ulice vychází minimálně na deset milionů korun. Nejhorší je, že na město stále dopadá 19 % DPH. To bohužel představuje velký zásah do hospodaření obcí, kterým stát všechny akce prodražil o čtrnáct procent,“ podotýká vedoucí hořické radnice.
(jn)