Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Na hořické radnici mají další petici, Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Na hořické radnici mají další petici,

Skupina odpůrců plánované diskontní prodejny Lidl nad hořickým náměstím znovu zmobilizovala své síly a radnici předala další petici. Tentokrát nesouhlasí s výstavbou městské jídelny, která má vyrůst na sídlišti Pod Lipou. Zprovoznění nové vývařovny je přitom podmínkou, aby vůbec mohl v centru Hořic Lidl otevřít svůj obchod. Právě na tom se město dohodlo s obchodním řetězcem, který výstavbu náhradní jídelny zaplatí.

„Peticí se v každém případě budeme zabývat. Budeme ji ale řešit standardním způsobem podle příslušných norem - podle petičního zákona, zákona o obcích a podle směrnice o vyřizování petic a stížností,“ líčí hořický starosta Ladislav Vrba.

Petice se tak na program pondělního zasedání zastupitelstva patrně nedostane (27.2.2006). Objeví se až na stole radních při jejich nejbližší schůzi první březnové pondělí, kdy rozhodnou, jak s ní naloží. „Žádost bude na jednání rady 6. března,“ potvrdil starosta. Příprava na stavbu jídelny je v současné době ve fázi územního řízení, které by podle něj nemělo být peticí nijak ohroženo.

Signatáři argumentují například tím, že stavbou jídelny dojde k poklesu kvality bydlení v okolní zástavbě a upozorňují také na dopravní zatížení tamní oblasti. „Jsme proti výstavbě velkokapacitní vývařovny a jídelny, neboť ve svém důsledku zapříčiní urbanistickou devastaci centra našeho města výstavbou velkokapacitní prodejny firmy Lidl,“ stojí v prohlášení sdružení Za Hořice krásnější, které se dožaduje vypsání referenda na obě stavby.

„V současné době vyčkáváme na rozhodnutí statutárních orgánů města ohledně naší petiční žádosti, ve které požadujeme přeložení chystané výstavby jídelny na sídlišti do jiné lokality,“ upřesnil Vít Kotrbáček, místopředseda sdružení Za Hořice krásnější. Tvrdí, že je k tomu opravňuje jak přes dvě stě podpisů, zvláště obyvatel, kterých se nová výstavba bezprostředně dotýká, tak i zásadní technické problémy v podobě zvýšené hlukové zátěže nebo chybějící dopravní koncepce.

Ladislav Vrba podobné námitky vzhledem k projektu nepovažuje za adekvátní. „Při projektování se vycházelo právě z toho, aby se území nezatížilo, ani ekologicky, ani dopravně, ani hlukově. K dispozici jsou například hlukové studie,“ reaguje starosta.

Kotrbáček připouští, že v případě odmítnutí petice je sdružení připraveno podstoupit sérii odvolání a případně rozhodnutí o výstavbě jídelny na sídlišti zvrátit soudní cestou. Radnici tak může současný spor zkomplikovat letošní rozpočet, ten totiž počítá s 12 miliony korun od firmy Lidl za prodej pozemků se stávající jídelnou nad náměstím.

„Nezapírám, že naší snahou je odvrátit rozhodnutí o umístění nové jídelny a v návaznosti na to odprodej městských pozemků firmě Lidl do podzimních regionálních voleb, které by ve skutečnosti znamenaly referendum pro tuto kontroverzní výstavbu,“ uvádí Kotrbáček a dodává, že bez ohledu na výsledek voleb by pak byla činnost sdružení ukončena.


(jn)