Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořice vsadily na příjmy, které kvůli odpůrcům Lidlu nemají jisté Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice vsadily na příjmy, které kvůli odpůrcům Lidlu nemají jisté

Snad nikdy nebyla investiční politika města Hořice tak úzce svázána s podnikatelským záměrem jedné firmy jako letos. Vypovídá o tom v pondělí schválený rozpočet na rok 2006. Ten na další rozvoj Hořic počítá s částkou bezmála třicet milionů korun, avšak necelou polovinu z této sumy pokrývá výnos z dosud nedotaženého prodeje pozemků obchodnímu řetězci, který se snaží překazit skupina odpůrců, kteří nesouhlasí s výstavbou prodejny Lidl nad náměstím.

Hořice tak připomínají loď, která vplouvá do zrádných vod bez kompasu. Sám starosta Ladislav Vrba připouští, že vzhledem k snahám o zastavení privátní investice není jasné, kdy se ji podaří uskutečnit, a to i navzdory plánům firmy Lidl otevřít obchod před letošními Vánocemi.

Nakolik je téma výstavby marketu stále živé, dokazují i přetrvávající neshody v řadách zastupitelů, když se v pondělí Aleš Šedivý dožadoval vyhlášení referenda.

Bez ohledu na fakt, že jeho návrh byl s převahou hlasů odmítnut, se letošní příjmy města mohou změnit v riskantní partii, neboť prodej pozemků nad náměstím včetně městské jídelny se na nich podílí dvanácti miliony korun. A pokud sázka na kartu nevyjde, radnici nezbyde než investiční plány za téměř třicet milionů radikálně přehodnotit.

„Příjmy za prodej pozemků jsou v rozpočtu zahrnuty. Pokud těchto dvanáct milionů korun od firmy Lidl nepřijde, čeká nás rázný zásah do rozpočtu,“ prohlásil starosta, podle kterého by nezbytné škrty odnesly některé z plánovaných investic. Už dříve naznačil, že by se nejspíš odložila rekonstrukce spodní části náměstí Jiřího z Poděbrad v prostoru před radnicí.

Celkový objem letošního rozpočtu Hořic posíleného o loňský více než sedmimilionový zůstatek přesáhne 160 milionů korun. Drtivou většinu těchto peněz přitom spolykají běžné provozní výdaje města a jeho organizací a například na splátky úvěrů půjde přes jedenáct milionů.

Na investice by mělo jít téměř třicet milionů korun, což představuje méně než devatenáct procent z celkových výdajů. „Prioritou je rekonstrukce Vrchlického ulice za zhruba dvanáct milionů,“ oznámil Vrba. druhou největší akcí v hodnotě asi osmi milionů má být právě celková úprava dolní části náměstí. Ostatní stavební výdaje nepřesáhnou milion korun a budou směřovat například do školních budov a dalšího městského majetku.

Hořice i letos mino jiné počítají s granty na podporu sportu, kultury, cestovního ruchu a obnovy památek, na které vyčlenily necelých dva a půl milionu koru.


(jn)