Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořice věří, že podél nové ulice v centru města domy brzy vyrostou Neděle 5. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice věří, že podél nové ulice v centru města domy brzy vyrostou

Jen zvolna se zaplňuje velkoryse pojatá ulice Aloise Hlavatého, jedna z nových dopravních tepen ve městě a možná budoucí důležitá zóna obchodu a služeb. K životem tepajícímu bulváru má však stále daleko. Plochy podél široké silnice s chodníky už třetím rokem zejí prázdnotou. Radnice ale věří, že při prodeji pozemků zvolila správnou cestu a že jednu stranu ulice v blízké době zaplní nové domy.

„Několik pozemků v ulici Aloise Hlavatého je již prodaných. A o prodeji dalších jsme jednali v pondělí. Žádosti byly schváleny, v jednom případě, kdy si zájemce investici rozmyslel, se pozemek nyní nabízí znovu,“ říká hořická místostarostka Hana Richtermocová. „Část ulice by tak mohla být brzy zastavěna, záleží, kdy se do toho investoři pustí,“ poznamenala.

Zatímco jižní strana má naději na poměrně rychlý rozvoj, protilehlá část ulice se prý bude zaplňovat nejspíš pomaleji. Jižní část je podle Richtermocové o něco lukrativnější, především pro lepší dostupnost pozemků. Na opačné straně odděluje parcely břeh a půda je zde podmáčená, stavby tak možná budou vyrůstat na takzvaných pilotech.

Zájemci, kteří se rozhodnou koupit pozemek v komerční zóně, kterou tvoří také přilehlá ulice Aloise Jilemnického a okolí kruhového objezdu, mohou počítat s cenou 700 korun za metr čtvereční. Tato částka ale není konečná, město totiž nabízí slevu za rychlou výstavbu v podobě vrácení části kupní ceny. Pobídkou chce stimulovat stavebníky, a hlavně předejít spekulacím s pozemky.

Radnice si ale stanovila podmínku, že zástavbu budou tvořit dvoupodlažní domy s komerčními prostory v přízemí, obyvatelným podkrovím a sedlovou střechou.

„Podél jedné strany ulice jsou pozemky vesměs prodané. Zůstává tam volná jedna parcela. Myslím, že město udělalo vše pro to, aby zde vytvořilo dobré podmínky pro rozvoj podnikání i bydlení. Například sítě jsou v dostupné vzdálenosti, vedou podél komunikace. Myslím, že i při prodeji postupuje rozumnou cestou. Pokud vlastník nový objekt zkolauduje do dvou let, bude mu z ceny pozemku vráceno čtyřicet procent, a pokud do tří let, sleva je dvacetiprocentní,“ upřesnil vedoucí radnice Jaroslav Vais. (jn)