Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Povolení k opravě Žižkovy ulice v Hořicích stále chybí, Pondělí 26. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
22.5.2006 - www.jicinsky.net
Povolení k opravě Žižkovy ulice v Hořicích stále chybí,

Dvanáct milionů korun, zhruba tolik by měla stát oprava Vrchlického ulice, letos asi největší investice v Hořicích. A tak zatímco se tamní obyvatelé dočkají nové silnice, chodníků a parkovacích stání, lidé z nedaleké Žižkovy ulice se budou muset dál smířit s rozbitou a prašnou cestou, která jim už řadu let ztrpčuje život.

Práce ve Vrchlického ulici, na kterou nyní probíhá veřejná soutěž, mají být zahájeny během léta a ještě letos je chce město dokončit. Po celou dobu však bude právě do Žižkovy ulice proudit větší počet aut. Nelze tak vyloučit další protesty tamních obyvatel, kteří si už dnes například stěžují na nepříjemnou prašnost.

 „Žižkovu ulici jsme dali alespoň provizorně do pořádku, protože tudy povede dlouhodobá objížďka v souvislosti s opravou Vrchlického ulice, která se nachází o sto metrů níž, “ potvrdil starosta Ladislav Vrba.

Podotýká, že někteří by si přáli, aby Žižkova ulice byla vzhledem k špatnému stavu zavřena, to prý ale není možné.  „Jde o velice důležitou spojnici. Město v tomto místě nemá jinou komunikaci. Až se opraví Vrchlického, pak by se mohla obnovit Žižkova ulice, “ popisuje další vývoj starosta.

Sám ovšem netuší, jak se bude kuriózní kauza Žižkovy ulice vyvíjet. Ačkoliv se už řadu let nachází na seznamu potřebných investic, její rekonstrukce se neustále odkládá. Důvodem jsou hlavně opakovaná odvolání proti rozhodnutím vydaným úředníky hořické radnice, která dlouhodobě není s to najít společnou řeč s jednou z účastnic řízení. A neuspěla ani tentokrát, Žižkovou ulicí se tak bude znovu zabývat krajský úřad.

 „V případě Žižkovy ulice bylo zahájeno zcela nové řízení, nicméně proti rozhodnutí byly opět vzneseny připomínky, “ konstatuje vedoucí městského odboru dopravy Vladimír Vacek. Nabízí se tak otázka, zda se vůbec podaří dát tamní ulici do pořádku.  „Těžko předvídat, “ krčí rameny Vacek,  „vše půjde na krajský úřad, uvidíme, jaký bude další průběh.“ V Hořicích proto nyní čekají, zda kraj odvolání zamítne, nebo jej uzná a věc vrátí k novému projednání.

 „Pokud připomínky v rámci odvolání uzná za oprávněné, řízení se zastaví a úřad se bude věcí znovu zabývat. A když je zamítne, povolení by mělo postupně nabýt právní moci a mohlo by se začít s opravou ulice. Ovšem ani tak nemusí být nic jisté, protože mezitím se může někdo z účastníků řízení odvolat k soudu, což se už dříve stalo, “ líčí Ladislav Vrba.


(jn)