Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořice mají nového starostu Pondělí 30. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
30.10.2006 - Redakce
Hořice mají nového starostu

Hořice 30.10.2006 - Na dnešní schůzi nově zvolených zastupitelů bylo zvoleno nové vedení města. Novým starostou je Ivan Doležal (ODS, 46 let), který po devíti letech ve funkci střídá Ladislava Vrbu (Sportovci, 63 let). I nadále bude mít hořický starosta dva uvolněné zástupce oba z kandidátky číslo 7 - Volba pro město Mgr. Hanu Richtermocovou (55 let) a Ing. Jaroslava Váchu (51 let).

Členy rady města jsou Ivan Doležal, Mgr.Hana Richtermocová, Ing. Jaroslav Vácha,  MUDr. Pavel Sieber (ODS, 42 let), Martin Sodomek (ODS, 42 let), Ing. Miroslav Vitvar (ODS, 50 let), Aleš Svoboda (Šance pro rozvoj, 39 let).

Hana Richtermocová tak obhájila funkci zástupce starosty z minulého funkčního období.

Ivan Doležal, který se krajským radním bude muset svoji situaci rešit, neboť již na příkladu jeho předchůdce bylo názorně dokázáno, že obě funkce současně a s plným nasazením prostě skloubit nelze.

Jarosla Vácha není v komunální politice nováčkem. V minulosti byl za US-DEU jedno funkční období krajským radním, v jehož gesci byla doprava a údržba komunikací, a i v této funkci potvrdil, že je hořickým patriotem (viz např. nové hořické středisko Správy a údržby silnic).

Jak dokládá naše anketa, tak jen 1/4 hlasujících je pro zachování dvou zástupců hořického starosty. Oba noví místostarostové by se tím více měli snažit dokázat hořickým občanům svoji užitečnost.

Práce na radnici není jednoduchá. Proto přejme novému vedení města, aby se jim práce dařila ku prospěchu nás všech.

 


První projev starosty Ivana Doležala, který zazněl na ustavujícím zasedání zastupitelstva města Hořice:

Dámy a pánové, dobrý den.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se rozhodli nám dát hlas v uplynulých komunálních volbách, a zároveň těm, kteří k těmto volbám přišli, a tím projevili zájem o to, jak bude naše město v následujících letech vypadat.

Vaši důvěru, kterou jsme získali počtem vašich odevzdaných hlasů, se budeme snažit nezklamat. V našem zastupitelstvu nezasednou zástupci Strany zelených a zástupci KDU-ČSL, kteří se poztráceli v počtu devíti kandidujících stran.

Chtěl bych však upozornit na to, že jejich voličům budeme naslouchat stejně dobře jako kdyby to byli oni samotní. Chtěl bych vyslovit přesvědčení, že složení tohoto zastupitelstva dává záruku, že politikaření a politické spory budeme vždy před jednáním nechávat někde venku na ulici a na pořad jednání se budou dostávat konstruktivní, tvůrčí a dobré nápady, které se nám zajisté bude dařit realizovat a které budou vždy ku prospěchu Hořičáků.

Věřím, že na konci tohoto volebního období budeme moci konstatovat, že toto zastupitelstvo splnilo to, co slibovaly nejen vítězné strany ve svých programech — tímto myslím sliby reálné.

Již v měsíci lednu nás čeká velice složitá změna systému financování sociálních služeb, které musíme věnovat speciální pozornost, protože kvalita života našich seniorů nám není a nemůže být nikdy lhostejná. Této oblasti chceme věnovat maximální pozornost, protože změna přinese výkyvy v zájmu o služby a jsou vážné signály, že v systému nebude tolik peněz, jako tomu bylo v minulosti. Budeme muset urychleně reagovat na situace, které změny přinesou, a tyto služby nejen udržet, ale zároveň zkvalitnit. Ať už se jedná o služby, které budou prováděny předpokládám v zúženém domově důchodců nebo o služby terénní, poskytované pro klienty v domácím prostředí.

Další závažnou otázkou, které budeme muset věnovat přednostní pozornost, je Evropa a peníze, které by měly obce možnost čerpat v následujícím období. Jestliže zaspíme období 2007 — 2013, ve kterém bude naše republika tyto prostředky čerpat, už v životě na tyto peníze nedosáhneme. V tomto ohledu nesmíme nic zanedbat a toto období nepropásnout. Musíme být připraveni, a to nejen personálně.

Je určitě v zájmu nás všech být nápomocni skutečnému zaplnění komerční a průmyslové zóny a pokračovat tak v práci, kterou započalo minulé zastupitelstvo, a rozšířit tímto nabídku pracovních míst v našem městě. Tuto otázku vidím jako naprosto prioritní a naprosto klíčovou.

Budeme usilovat především o to, aby stavební řízení byla bezprůtahová a aby jednotlivé kroky stavebního řízení plynule navazovaly na sebe a vedly k úspěšnému a co nejrychlejšímu zahájení staveb a aby lidé, kteří se rozhodnou v našem městě stavět cokoliv, nebyli již na počátku otrávení zdlouhavým stavebním řízením.

Veliký důraz budeme klást na udržování čistoty a pořádku ve městě a systematické opravy komunikací.

Nechceme nikdy zapomínat na spádové obce a okrajové části a chceme aktivně uspokojovat jejich aktuální potřeby.

Tolik tedy reakce na nejaktuálnější otázky více méně z mojí strany. Odpovědi na otázky další dá společné programové prohlášení rady, které rada vytvoří do termínu konání příštího zastupitelstva, které předpokládám svolám pravděpodobně do čtyř týdnů.