Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Lidl v centru Hořic? Už ne Sobota 28. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
28.11.2006 - MF Dnes 28.11.2006
Lidl v centru Hořic? Už ne

Loňská vstřícnost hořické radnice vůči výstavbě diskontní prodejny Lidl jen pár kroků od náměstí je ta tam. Nové vedení města chce obchodní řetězec přesvědčit, aby svůj plánovaný supermarket přesunul z centra podkrkonošského města do obchodní a průmyslové zóny u autobusového nádraží.

„I já jsem vloni pro záměr Lidlu hlasoval. V té době jsem ovšem netušil, že se firma bude snažit získat i objekty pod plánovaným staveništěm prodejny. Je velice pravděpodobné, že tak činí jen proto, aby je mohla zbourat a otevřít pohled na svůj obchod přímo z prostoru náměstí. A to je i pro mě nepřijatelné,“ uvedl hořický starosta Ivan Doležal (ODS).

Právě uvažované umístění prodejny na atraktivním místě vedle zámku jen pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad vyvolalo už vloni silný odpor části obyvatel podkrkonošského města. Ti zorganizovali protestní petici, pod níž připojilo svůj podpis téměř 1700 lidí.

Zastánci prodejny v městském zastupitelstvu při schvalování prodeje pozemků vloni v červnu tvrdili, že z náměstí nebude obchod vůbec vidět, protože ho schová rohový dům v jeho horní části a nová opěrná zeď se zelení v Riegrově ulici.

„Kdybych už tehdy věděl, že Lidl chce vykoupit i domy na náměstí, pro prodej pozemků bych ruku nezvedl. A stejně by se asi zachovali i další kolegové v zastupitelstvu, takže záměr firmy by zřejmě vůbec neprošel,“ řekl starosta.

Vedení města se chce se zástupci obchodního řetězce co nejdříve sejít a dohodnout se s nimi na úpravě již podepsaných předběžných smluv, podle nichž má Lidl městu za vyhlédnuté pozemky u náměstí zaplatit dvanáct milionů korun a za zhruba stejně velkou částku postavit novou městskou jídelnu, která by musela jeho prodejně ustoupit.

„Lidl by se podle svých nedávných vyjádření chtěl výstavbě nové městské jídelny vyhnout a místo toho nám navrhuje finanční kompenzaci. My zase chceme firmě nabídnout náhradní pozemky v obchodní a průmyslové zóně u autobusového nádraží, které jsou rovněž atraktivní, ale nejsou tak blízko náměstí. Prostor pro jednání tedy určitě existuje,“ sdělil Doležal.

Přesun supermarketu Lidl ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží by se zamlouval i odpůrcům původního řešení v těsné blízkosti náměstí.

„Nejsme proti prodejně tohoto typu v Hořicích. Domníváme se však, že by měla vyrůst na okraji města a ne v centru. Pozemky v průmyslové zóně tento požadavek splňují,“ uvedl organizátor protestní petice a nový člen městského zastupitelstva Vít Kotrbáček (NEZ/DEM).

Ivan Truhlička

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)